Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Siyonist saldırılarının izlerini taşıyan Gazze sokakları renkleniyor

Siyonist saldırılarının izlerini taşıyan Gazze sokakları renkleniyor

İsrail ablukası altındaki Gazze’nin batısındaki Şati Mülteci Kampı’nda yoksulluğun ve İsrail saldırılarının izlerini taşıyan sokaklar ve evler fırça darbeleriyle renkleniyor.

30 sanatçı tarafından başlatılan “Daha Güzel Gazze” adlı etkinlik kapsamında ressamların rengarenk çiçekler ve kelebeklerle süslediği Gazze’nin en büyük mülteci kamplarından biri olan Şati’nin sokakları yeni bir çehreye kavuşuyor. Bölge sakinleri, evlerinin dış cephesinin boyanmasından her ne kadar mutlu olsa da kapalı kapıların ardında yoksulluğun kol gezdiğini dile getiriyor. 

     İHH 54 ÜLKEDE YETİMLERE SAHİP ÇIKIYOR       

Evlerinin gri duvarlarında artık turuncu ve mor çiçekler açan Behçet Ebu Hamad, evinin boyanmasının kendisini mutlu ettiğini ancak yaşadıkları zor hayat şartlarını değiştirmediği gibi, kendisine iş, ailesine aş sağlamadığını ifade etti.

“Daha Güzel Gazze” adlı kampanyanın koordinatörü Dalya Abdurrahman, evleri, merdivenleri, çerçeveleri, yerleri boyayarak, talihsiz kampa umut taşımak istediklerini kaydetti. 

Etiketler