Son Dakika

Siyonist teröristler gönüllü sağlık görevlisini şehit etti

Filistinliler'in düzenlediği "Büyük Dönüş Yürüyüşü" etkinliğine Siyonist İsrail teröristleri tarafından düzenlenen silahlı saldırı gönüllü sağlık görevlisi şehit düştü. Aynı saldırıda 24 Filistinli ise yaralandı.

Siyonist teröristler gönüllü sağlık görevlisini şehit etti

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaşananlara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

GÖNÜLLÜYDÜ...

Gazze'nin doğu sınırındaki gösterilerde işgalcilerin Filistinliler'e gerçek mermilerle ateş açtığını belirten Bakanlık Sözcüsü Kudra, olayda gönüllü sağlık görevlisi Abdullah el-Kıtati'nin şehit olduğunu ifade ederek 25 Filistinlinin de yaralandığını, onlarcasının ise gazdan etkilendiğini bildirdi.

FİLİSTİN'DE 159 ŞEHİT VAR!

Kıtati'nin şehit olmasıyla 30 Mart'tan bu yana teröristlerin ağır silahlarla müdahalesinde şehit sayısı 159'a yükseldi.

BÜYÜK DİRENİŞ 20'NCİ CUMA'SINDA

Büyük Dönüş Yürüyüşü Yüksek Ulusal Komitesi tarafından "Özgürlük ve Hayat" ismi verilen 20'nci cuma gösterilerine katılmak için Gazze'de yaşayan Filistinliler sınıra gitti. 

TOPRAK GÜNÜ'NÜN 42. YILI

Filistinliler, Toprak Günü'nün 42. yılı nedeniyle 30 Mart'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nde "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında barışçıl gösteriler düzenliyor. 

İşgal güçleri ise, "sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006'dan beri Gazze'ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını" talep eden sivil halkın üzerine gerçek ve plastik mermilerin kullanıldığı silahlarla müdahale ediyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.