Son Dakika

Siyonistler Huzma'yı açık cezaevine çevirdi!

Siyonist İsrail askerleri Kudüs'te bulunan Huzma beldesinin 3 kapısını da kapatarak Filistinli Müslümanlara giriş çıkışı yasakladı. Öte yandan Nablus yakınlarında işgalcilerin gerçekleştirdiği saldırılarda 3 Filistinli yaralandı, bir genç kız gözaltına alındı.

Siyonistler Huzma'yı açık cezaevine çevirdi!

Siyonist İsrail askerleri Nablus yakınlarındaki Kefr Kaddum beldesinde düzenlenen yürüyüşe, silah ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Olayda 3 Filistinli yaralandı. 

Halk Direniş Komitesi Başkanı Murad Şiteyvi, yaptığı yazılı açıklamada, "Bölge sakinleri, yaşadıkları beldeyi çevreleyen yolun 14 yıldır kapalı yolun açılması talebiyle olumsuz hava şartlarına rağmen bu yürüyüşü düzenledi." ifadelerini kullandı.

İşgal noktasında Filistinli bir genç kız gözaltına alındı

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, işgalci güçlerin İbrahim Camisii'nin yakınında yer alan Ebu'r-Riş kontrol noktasında bir kızı gözaltına alarak El Halil'in "Eski Şehir" bölgesindeki polis merkezine götürdü.

Genç kızın kimlik bilgisi hakkında bilgi verilmezken olayın yaşandığı bölge yaya geçişine kapatıldı.

Huzma'nın girişi beton bloklarla kapatıldı

Öte yandan Siyonistlerin işgali altındaki Kudüs'te bulunan Huzma beldesinin girişinin beton bloklarla kapatıldığı belirtildi.

Beldenin giriş ve çıkışlarının kapatıldığını söyleyen Huzma eski belediye başkanı Muvaffak el-Hatib, araçların giriş ve çıkışına da izin verilmediğini ifade etti.

El-Hatib Huzma'nın büyük bir hapishaneye dönüştürüldüğünü vurguladı.

Sekiz bin Filistinlinin yaşadığı beldede, işgalci askerler sık sık bölge sakinlerini tahrik ederek taşkınlık çıkarıyor.

Siyonistler Filistin'i açık cezaevine dönüştürüyor!

Yorumlar