Son Dakika

Siyonistler Mescid-i Aksa'da ezan okutmadı

Dün müslümanların kutsal mekanı Mescid-i Aksa'da Cuma namazının kılınmasına izin vermeyen eli kanlı devlet İsrail bugünde ezan okunmasına ve vakit namazın kılınmasına engel oldu. Duruma tepki gösteren yetkililer siyonist İsrail'in yaptıklarına son verme çağrısında bulundu.

Siyonistler Mescid-i Aksa'da ezan okutmadı

Yetkililere açıklamada bulunan Kudüs Yüksek İslami Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa İmamı Şeyh İkrime Sabri, “İsrail hükümeti ikinci günde de Mescid-i Aksa’da namaz kılınmasına, ezan okunmasına, imam ve hatiplerin girişine izin vermedi.” dedi.

1967'den bu yana ilk

Kudüs’ün 1967’deki işgalinden bu yana böyle bir durumun olmadığına vurgu yapan Şeyh Sabri, “Kudüs’ün işgalinden bu yana görülmemiş bir durum bu. İsrail’in bu yöndeki önlemlerini reddediyor ve derhal buna son vermesi çağrısı yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Mescid-i Aksa’yı kana bulayan Siyonist İsrail Cuma namazını engelledi

 

Şeyh Sabri, siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa’nın da içinde bulunduğu Kudüs’teki Eski Şehir çevresindeki surların kapılarını halkın girişine kapatmasına da tepki göstererek şunları söyledi:

"İsrail, halkı toplu olarak cezalandırıyor ve yaşamlarını zorlaştırarak eziyet ediyor. Bunun hiçbir gerekçesi olamaz. Mescid-i Aksa’nın, Eski Şehrin ve buraya çıkan yolların kapatılmasını kınıyoruz." 

Filistinliler Cuma namazını sokakta kıldı

 

Yorumlar