Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Katil Esed İdlib’in en büyük ilçesi Maarratünnuman’ı kuşatmaya aldı!

Esed rejimi güçleri, destekçisi Rusya ile İdlib'in en büyük ilçesi Maarratünnuman'ın ilçe merkezini kuşatmaya aldı. Maarratünnuman ilçe merkezini çevreleyen 15 yerleşim, katil Esed tarafından ele geçirildi.

Katil Esed İdlib’in en büyük ilçesi Maarratünnuman’ı kuşatmaya aldı!

Suriye‘de Esed rejimi güçleri, Rusya‘nın hava desteğiyle İdlib‘in güneydoğusunda 15 yerleşimi ele geçirerek, en büyük ilçesi Maarratünnuman’ın merkezini kuşatmaya aldı.

Esed rejimi ordusu ve İran destekli yabancı terörist gruplardan oluşan rejim güçleri, İdlib’in güneyi ve güneydoğusunda karadan ilerlemeye devam ediyor.

15 YERLEŞİM YERİNE EL KONULDU

Muhalif ve rejim karşıtı silahlı gruplar ile rejim güçleri arasında uzun süren şiddetli çatışmaların ardından, Maarratünnuman ilçe merkezini çevreleyen 15 yerleşim, rejim tarafından ele geçirildi.

Rusya’nın hava desteğini alan rejim güçleri, Hamidiyye, Bsida, Kefer Basin, Babolin, Es Salihiyye, Dar es-Selam, Deyr Garbi, Tkad, Sıhyan, Maarhatat, Babila, Kahira, Masaran, Dana ve Kefer Ruma’yı alarak, Maarratünnuman ilçe merkezini kuşattı.

Kaynak : AA
Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri