Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Rusya’dan açıklama: Hafter ateşkesi imzalamadı!

Rusya, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Serrac'ın kabil ettiği ateşkes anlaşmasını Hafter'in imzalamadığını ve Mokova'dan ayrıldığını açıkladı.

Rusya’dan açıklama: Hafter ateşkesi imzalamadı!

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Libya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’in, ateşkes görüşmelerinin ardından oluşturulan anlaşmayı imzalamadan Moskova’dan ayrıldığını açıkladı.

GECE SAATLERİNDE AYRILDI

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova imzasıyla Rus haber ajansı TASS’a yapılan açıklamada, Hafter’in, Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac’ın kabul ettiği anlaşmayı imzalamadan, Moskova’dan gece saatlerinde ayrıldığı belirtildi. Açıklamada, Rusya’nın Libya’da taraflar arasındaki çalışmalarını ise sürdürdüğü kaydedildi.

Türk ve Rus heyetler ile Libya’daki taraflar arasında dün Moskova’da görüşmeler gerçekleştirilmişti. Türk heyeti, Serrac ve Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri ile anlaşma metnini oluşturmuştu.

SABAHA KADAR SÜRE İSTEMİŞTİ

Rus heyeti ise Hafter ve Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi’nin Başkanı Akile Salih’i ikna etmeye çalışmıştı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise Hafter’in, uzun uğraşlar neticesinde oluşturulan anlaşma metnini imzalamadığını ve sabaha kadar süre istediğini açıklamıştı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri