Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Serrac’dan açıklama: Hafter’le bir daha masaya oturmam

Libya Ulusal Mutabakat Yönetimi'nin başbakanı Serrac, Libya Zirvesi sonrasında yaptığı açıklamada "Ateşkes çağrısına ve siyasi görüşmelere saygı duyuyoruz fakat Hafter'le bir daha masaya oturmayacağım" dedi.

Serrac’dan açıklama: Hafter’le bir daha masaya oturmam

Libya Ulusal Mutabakat Yönetimi’nin başbakanı olan ve BM tarafından tanınan Fayiz es-Serrac, dün Berlin’de gerçekleşen Libya Zirvesi sonrasında açıklama sert bir açıklama yaptı.

Reuters’ın acil koduyla geçtiği habere göre Serrac, dün gerçekleşen zirve ile yaptığı açıklamada, “Berlin’deki ateşkes çağrısına ve siyasi görüşmelere saygı duyuyoruz fakat Hafter’le bir daha masaya oturmayacağım” dedi.

“LİMANLAR AÇILMAZSA SONU FELAKET OLACAK”

Hafter’in kilit konumdaki bazı limanları kapatmasına tepki gösteren Serrac, yabancı güçlerin Hafter’e baskı uygulayıp bunları açtırmazsa bunun korkunç bir sonucu olacağını söyledi. Serrac, “Eğer böyle devam ederse durum felaket bir hal alacak. Umarım yabancı ülkeler bu konuyu yakından takip eder” dedi.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri