Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Stoltenberg: Türk halkı büyük bir cesaret gösterdi

Stoltenberg: Türk halkı büyük bir cesaret gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Stoltenberg, görüşmede, NATO üyesi bir ülkede darbelere yer olamayacağını ve darbe girişimlerine müsaade edilemeyeceğini vurguladı.

Stoltenberg, NATO olarak Türkiye’de seçimle iş başına gelmiş yönetime tam destek verdiklerini kaydetti.

Stoltenbeg, darbe girişimini kınadığını ve Türkiye’nin demokratik kurumlarına olan tam desteğini yinelediğini belirterek, “Türkiye bu zor zamanda dayanışma içinde olduğum NATO ittifakının değerli bir üyesidir” dedi.

“Darbe girişimini kınıyorum”

Stoltenbeg, Erdoğan ile görüşmesinin ardından yaptığı yazılı açıklamada, Türk halkı ve tüm siyasi partilerin demokrasi ve demokratik yollarla seçilmiş hükümete gösterdiği güçlü desteği memnuniyetle karşıladığını belirterek, “Türk halkı büyük bir cesaret gösterdi” ifadesini kullandı.

Hayatını kaybeden masum insanların ailelerine baş sağlığı ve yaralananlara acil şifa dileklerimi ileten Stoltenbeg, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bir kez daha Türkiye’deki darbe girişimini kınıyor ve Türkiye’nin demokratik kurumlarına olan tam desteğimi yineliyorum. Eşsiz bir değerler topluluğunun bir parçası olarak Türkiye’nin, diğer üyeler gibi, demokrasi, onun kurumları, anayasal düzen, hukukun üstünlüğü ve temel özgürlüklere tam saygıyı garanti altına alması esastır. Türkiye, bu zor zamanda dayanışma içinde olduğum NATO ittifakının değerli bir üyesidir.”

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!