Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Suriye’deki terör örgütü YPG-DSG’yi Mossad eğitiyor

Suriye’deki terör örgütü YPG-DSG’yi Mossad eğitiyor

İşgal devleti İsrail’in ulusal istihbarat teşkilatı Mossad’ın, Suriye’de YPG şemsiyesi altında kurulan ABD destekli DSG’li teröristleri eğittiği bildirildi. Yerel kaynak El-Halbour, eğitim amacıyla 20 PYD-DSG teröristlerinin, Mossad’ın eğitim kursuna katılmak için İsrail’e gittiğini öne sürdü.

Tımeturk’ün, El-Halbour’a dayandırdığı haberinde, işgal devleti İsrail Ulusal İstihbarat Teşkilatı Mossad’ın, uzun zamandır Suriye içindeki rejim karşıtı Kürt gruplarla yakından ilgilendiği belirtilerek, bu yakın ilişkinin boyutunun her geçen gün büyüdüğü dikkat çekildi. Haberde, çok sayıda YPG-DSG örgütü üyesini İsrail tarafından eğitildiği belirtildi.

20 örgüt üyesi İsrail’de

DSG örgütünün ana omurgasını oluşturan güçleri’nin 20 üyesi, Mossad’ın eğitim kursuna katılmak için İsrail’e gittiği dile getirilen haberde, seçilen teröristlerin, DSG’nin düzenlediği birkaç testten geçirildiği ileri sürüldü.

Yerel bir kaynağın , “20 teröristin işgal altındaki Filistin’e transfer için hazırlık amacıyla Irak’ın kuzeyindeki Erbil şehrine transfer edildi.” şeklindeki sözlerine yer verilen haberde, iddia edilen işbirliği programının amacının, “İsrail’in YPG’nin kontrolü altında bulunan bölgelerde dostane bir istihbarat servisi kurmak isteği” olduğu ileri sürüldü.

İsrail-YPG İstihbarat Servis’nin Mossad’a eleman toplayacağı ve İsrail’e Suriye ile ilgili konular hakkında bilgi vereceği ileri sürülen haberde, İsrail’de eğitim alacak 3 DSG’li terörist olarak isimleri paylaşıldı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri