Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Suudi Arabistan Hizbullah’ı ‘terör listesi’ne aldı

Suudi Arabistan Hizbullah'ı 'terör listesi'ne aldı

Suudi Arabistan’ın, teröre destek verdikleri gerekçesi ile Lübnan Hizbullah örgütü mensubu 12 yöneticiyi ve örgüte bağlı şirketleri “terör listesi”ne aldığı bildirildi.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA’da yer alan Riyad hükümeti İçişleri Bakanlığı açıklamasına göre, “Teröre destek verdikleri ve Ortadoğu’da terör faliyetleri yürüten Hizbullah örgütü yararına çalıştıkları gerekçesiyle örgüte bağlı şirketlerin ve 12 Hizbullah yöneticisinin terör listesine alınarak söz konusu firmaların ülkede faaliyet göstermesinin yasaklandığı ve ülkedeki mal varlıklarının dondurulduğu” belirtildi. 

Açıklamada, “Ali Musa Dakduk, Muhammed Kevserani, Muhammed Yusuf Ahmed Mansur, Ethem Tabace, Kasım Hacic, Hüseyin Ali Faur, Mustafa Bedreddin, İbrahim Akil, Fuad Şukr, Abdunnur Eş-Şeglan, Muhammed Necib Kerim ve Muhammed Selman Fevvaz’ın terör listesine alınan şahıslar olunduğu ve bunlara bağlı olan şirketlerinde terör listesine alındığı” ifade edildi.

Etiketler