Son Dakika

Suudiler'den Doğu Akdeniz'de Rumlara destek!

Suudi Dışişleri Bakanı Al Assaf, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin faaliyetlerini 'yasa dışı' olarak tanımlarken Rumların yanında yer aldıklarırı duyurdu.
Suudiler'den Doğu Akdeniz'de Rumlara destek!

Türkiye'nin, Doğu Akdeniz'de doğalgaz ve petrol arama faaliyetleri Suudi Arabistan'ı rahatsız etti. Suud yönetimi ABD ve bazı AB ülkelerinin ardından Güney Kıbrıs'a destek verenler arasına katıldı.

Güney Kıbrıs'a bir ziyaret gerçekleştiren Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Abdülaziz Al Assaf, burada Rum mevkidaşı Nikos Hristodulidis ile yaptığı görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye karşı Rumların yanında olduklarını söyledi.

"Baş müttefikimiz Güney Kıbrıs!"

Bakan Al Assaf, “Türkiye’nin Akdeniz’deki yasa dışı faaliyetleri karşısında baş müttefiklerimizden Güney Kıbrıs’ın yanındayız. Askeri iş birliğimizi artıracağız.” ifadelerini kullandı. Suudi Bakan ayrıca, İsrail'in de dahil olduğu müttefiklik ağının bölgeye istikrar getireceğini iddia etti.

Yorumlar

müslim Allah sizin ve sizin gibileri kahreylesin

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.