Son Dakika

Terör örgütü PYD, DAEŞ'li esirleri TSK ve ÖSO'ya karşı kullanacak

TSK'nın Afrin'e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgede büyük zarar gören terör örgütü PKK/PYD, Afrin'de esir tuttuğu DAEŞ'li teröristleri, TSK ve ÖSÖ’ya karşı savaşmaları şartıyla serbest bıraktı.

Terör örgütü PYD, DAEŞ'li esirleri TSK ve ÖSO'ya karşı kullanacak
Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Afrin'deki terör unsurlarının temizlenmesi ve bölgede istikrarın sağlanması amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda büyük zarar gören terör örgütü PYD/PKK, Afrin’deki DEAŞ’lı esirleri TSK ve ÖS’ya karşı savaşmaları şartıyla serbest bıraktı.

Afrin’deki güvenilir yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, terör örgütü, Zeytin Dalı Harekatı’nda kullanmak üzere DAEŞ’li teröristlerle anlaşmaya vardı. 

TSK ve ÖSO'ya karşı kullanacaklar

PYD/PKK, daha önce çatışmalarda sağ ele geçirdiği DAEŞ’lıları, TSK ve ÖSO güçlerine karşı savaşmaları şartıyla hapishanelerden çıkardı. 

DAEŞ'li teröristleri Türkiye sınırına göndermişlerdi

Terör örgütü PYD/PKK daha önce de ABD’nin bilgisi dahilinde Rakka kent merkezinde kuşattığı DAEŞ teröristleriyle anlaşmaya vararak bölgeden tahliye etmiş, bunların önemli bir bölümü Türkiye’ye sızmak üzere sınır hattına yönelmişti.​

 

 

 
 
 

 

Yorumlar