Son Dakika

Terör sevici ABD, PKK’yı korumaya devam ediyor!

Suriye’de terör örgütü PKK’nın ele geçirdiği gaz üretim tesisleri, ABD tarafından Esed/Hamaney rejiminin saldırılarına karşı korumaya alındı.

Terör sevici ABD, PKK’yı korumaya devam ediyor!

Bölücü terör örgütü PKK’ya TIR’lar dolusu silah, mühimmat ve zırhlı araç yardımında bulunan terör sevici ABD, bu kez terör örgütüne karşı “enerji kalkanı” pozisyonunu üstlendi.

ABD, bölücü terör örgütünün Suriye’de ele geçirdiği gaz üretim tesislerini, katil Esed/Hamaney rejimi işbirlikçileri ve saldırılarına karşı koruma altına aldı.

Suriye’de katil Esed/Hamaney rejimi ve destekçisi terörist gruplar, DAEŞ’in kontrol hatlarından sızarak PKK’nın Deyrizor ilinin kuzeydoğu kırsalında dün ele geçirdiği en büyük gaz üretim tesisine saldırdı.

Tesisin kontrolünü sağlamak için harekete geçen rejim güçlerinin saldırısı terör örgütü PKK/PYD tarafından püskürtüldü. Çatışmalarda ölen veya yaralanan olmadığı öğrenildi.

ABD ASKERLERİ MEVZİLERE KONUŞLANDI

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, saldırının ardından terör sevici ABD askerleri bu sabah tesislerde güvenliği sağlamak için mevzilere konuşlandı.

Bu arada, ABD öncülüğündeki koalisyon uçakları tesis etrafında uçuşlar gerçekleştiriyor.

DEYRİZOR'DAKİ EN BÜYÜK GAZ TESİSİ

Terör örgütü PKK'nın ele geçirdiği "Konoko" adlı gaz üretim tesisi, Suriye'nin en zengin petrol sahalarının yer aldığı Deyrizor ilinin kuzeydoğu kırsalındaki en büyük gaz tesisi olarak biliniyor.

Tesisin bulunduğu saha, önceki akşam ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava saldırılarının ardından dün öğle saatlerinde PKK/PYD'nin kontrolüne geçmişti.

 

DİĞER PETROL SAHALARINI DA ELE GEÇİRMEK İSTİYORLAR

Terör örgütü DAEŞ'in çatışmadan çekildiği bölgelerde ilerleyen PKK/PYD unsurları, Fırat Nehri doğusunda kalan diğer petrol sahalarını ele geçirmeyi planlıyor.

Öte yandan Rakka’nın batısında terör örgütü PKK/PYD'nin kontrolündeki Tabka ilçesine henüz aidiyeti bilinmeyen uçaklar tarafından uyarı saldırısı düzenlendi.

ABD’den teröre 10 günde “200 TIR” destek!

 

Yorumlar