Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Trump açıkladı! Pence ve Pompeo Türkiye’ye geliyor

ABD Başkanı Trump, Suriye'deki gelişmeleri görüşmek üzere Pence ve Pompeo'nun yarın Ankara'da olacağını açıkladı.

Trump açıkladı! Pence ve Pompeo Türkiye’ye geliyor

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da yaptığı konuşmada, Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun yarın Suriye konusunu görüşmek için Türkiye’ye ziyarette bulunacağını açıkladı.

‘TÜRKİYE’YE EN SERT YAPTIRIMLARI UYGULADIK’

Amerikan askerlerinin Orta Doğu’da “polislik” yaptığını ve artık eve geri dönmelerini istediğini vurgulayan Trump, “Türkiye’ye ve başkalarına karşı sert davranacağız. Barış ve güvenliği sürdürmeliler. Ne olacağını göreceğiz. (Pence ve Pompeo’nun yer aldığı) Heyet ateşkes talep edecek. (Türkiye’ye) Tahmin edebileceğiniz en sert yaptırımları uyguladık.” ifadelerini kullandı.

PENCE, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞECEK

Mike Pence’in basın ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Pence’in, 17 Ekim Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceği bildirildi.

Açıklamada, Pence’in Erdoğan ile görüşmesinde, Suriye’nin kuzeydoğusunda ateşkesin sağlanması konusunu öncelikli olarak görüşeceği vurgulandı.

Kaynak : AA
Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri