Son Dakika

Trump'ın avukatı Giuliani: İran rejimini devireceğiz

Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenen 'İran karşıtı' zirveye ABD Başkanı Trump'ın avukatı Giuilani'nin sözleri damga vurdu. Giuilani, "İran halkını Tahran rejiminden kurtararak orada kutlama yapacağız." diyerek alenen darbe çağrısında bulundu.
Trump'ın avukatı Giuliani: İran rejimini devireceğiz

Polonya'nın başkenti Varşova'da ABD müttefiki 60 ülkenin katılımıyla gerçekleşen, asıl meselesi 'İran' olan 'Ortadoğu' temalı konferans devam ediyor. İran'ın yanı sıra İsrail-Filistin sorununun, terör örgütü DEAŞ ile mücadelenin, Suriye ve Yemen konularının ele alınması beklenen konferansta, ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatı Giuliani'nin sözleri dikkat çekti.

"İRAN REJİMİNİ DEVİRECEĞİZ" 

Trump'ın avukatı Giuliani, "İran halkını Tahran rejiminden kurtararak orada kutlama yapacağız." diyerek alenen darbe çağrısında bulundu.

Polonya'daki, Sovyet Komünistlerinin hükmü altındayken Katolik Polonya halkının ABD’den, komünizmden kurtarmak için yardım istediğini ve dönemin başkanı Ronald Reagan tarafından bu halkın komünizmden kurtulmasını hatırlatan Giuilani, "Şu anda da İranlılara yardım etmek isteyen Başkan Trump var. Polonya’da yaptığımız kutlamayı yakında Tahran'da da yapacağız" ifadelerini kullandı.

İRAN'DAN TEPKİ: BİZİ ŞEYTANLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

İran, ABD öncülüğünde Polonya'da düzenlenen Orta Doğu konulu konferansın İran'ı bölgede "şeytanlaştırmayı" ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) rolünü etkisiz kılmayı amaçladığını ileri sürdü.

İran'ın BM Temsilciliği, Varşova'da başlayan Orta Doğu konulu konferans hakkında bir açıklama yayımladı.

Açıklamada, "Toplantının belirtilen hedefleri ve tarafgir gündemi, halen çok sayıda trajik facianın acısını yaşayan bölgede güvensizliği, kaosu, krizi ve çatışmayı arttıracak niteliktedir." ifadeleri yer aldı.

Kaynak: AA

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.