Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Trump’ın “Hava ısınınca geçer” dediği koronavirüs nedeniyle ABD’de 7 bin 406 kişi öldü

Dünyada koronavirüs vakasının en hızlı yayıldığı ülkelerden biri olan ABD'de can kaybı 7 bin 406'ya çıktı. Sağlık sisteminin çöküş sınırına geldiği ülkede sağlık çalışanları çöp poşetiyle salgına direnirken, hastalar Rusya'dan getirilen solunum cihazıyla tedavi ediliyor.

Trump’ın “Hava ısınınca geçer” dediği koronavirüs nedeniyle ABD’de 7 bin 406  kişi öldü

Çin’in Vuhan kentinden yayılan ve dünya çapında 1 milyon 133 bin 815 kişiye bulaşan  koronavirüs salgını,  60 bini aşkın kişinin hayatını  kaybetmesine sebep oldu. Vaka sayısının en fazla olduğu ABD’de bir günde bin 400 kişinin ölmesiyle, yaşamını yitirenlerin sayısı 7 bin 406 oldu.

BİRİ MESİH BEKLERKEN DİĞERİ “HAVA ISININCA GEÇER” DEDİ

Dünyada hastalığın en hızlı yayıldığı ülke olan ABD vaka sayısıyla da dünyada salgının en çok yayıldığı ülke olmasına rağmen Donald Trump, ‘Kimse bizim kadar bu savaşa hazır değil’ dedi. Salgının ilk gönderinde “Mesih gelecek bizi kurutacak, hava ısınınca dünya kurutacak” diye yapan İsrail Sağlık Bakanı Yaakov Litzman ve eşinin Covid-19 teşhisiyle tedavi altına alınmasından gelen önce Trump’da “havalar ısınınca geçer” açıklaması yapmıştı.

ABD, SALGINA ÇÖP POŞETİYLE DİRENİYOR

Salgının 277 bin kişiyi hasta etmesinin ardından ABD’de önlüksüz kalan doktorların çöp poşetiyle çalışmaları, solunum cihazlarının ve yoğun bakımların yetersizliğiyle gündeme gelen ABD sağlık sistemi ilk felakette çöküşün eşliğine geldi.

RUSYA’NIN ELİNE KALDI 

ABD, daha önce yaptırım uyguladığı Rus şirketinden solunum cihazı almak zorunda kaldı. Financial Times’ın haberine göre, ABD Hazine Bakanlığı, dış politika ya da ulusal güvenlik amacıyla söz konusu işlemlere onay verebileceğini açıkladı.

Rusya’nın ABD’de salgından en çok etkilenen kent olan New York’a gönderdiği insani yardım malzemeleri içinde ABD’nin yaptırım listesinde bulunan savunma sanayi şirketin Rostec’in bir iştiraki olan Kret’in ürettiği solunum cihazlarının da olduğu öğrenildi.