Son Dakika

Trump'ın "iğrenç" göçmen politikası

Göreve geldiği günden bu yana ırkçı söylemleriyle gündemden düşmeyen ABD Başkanı Trump, ülkesine gelen göçmenler hakkında ağır sözler sarf etti. Bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenleri eleştiren Trump, "Neden bu iğrenç ülkelerden insanların buraya gelmesini isteyelim" dedi.

Trump'ın "iğrenç" göçmen politikası

Müslümanları seçim propagandası haline getirerek, "ülkeye girişinin engellenmesi" yönünde ırkçı söylemlerde bulunan ABD Başkanı Donald Trump, ülkesine gelen göçmenler hakkında skandal sözlere imza attı. Amerikan medyasına yansıyana haberlere göre Trump, dün Oval Ofis'te göçmenlerle ilgili bir görüşmede, bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenleri eleştirerek "İğrenç ülkelerden geliyorlar." dediği bildirildi. 

Göçmenleri aşağıladı!

Cumhuriyetçi Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham ve Demokrat Illinois Senatörü Dick Durbin'in katıldığı toplantıda Trump'ın, "Neden bu iğrenç ülkelerden insanların buraya gelmesini isteyelim. Norveç'ten daha fazla göçmen almalıyız." ifadelerini kullandığı belirtildi. Aynı toplantıda Trump, Yeşil Kart çekilişinin kaldırılması ve göçmen zincirinin sona erdirilmesi gibi daha önce de dile getirdiği konuları yeniden gündeme taşıdığı kaydedildi. 

200 bin El Salvadorlu'nun ülkelerine dönmesini istemişti

Son olarak Trump yönetimi, 2001 yılındaki depremin ardından ABD'ye geçici izinle yerleşen yaklaşık 200 bin El Salvadorlu'nun ülkelerine geri dönmesi ya da sınır dışı edilmesi için bu kişilere 18 ay süre verdiğini açıklamıştı.

Yorumlar