Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Trump’tan New York Times’a: Alçak, halk düşmanı, vatan haini

Trump’tan New York Times’a: Alçak, halk düşmanı, vatan haini

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Rusya’daki elektrik şebekeleri ve diğer hedeflere yönelik siber operasyonları artırdığına dair haberlere yer veren The New York Times (NYT),  ABD Başkanı Donald Trump’ın öfkesinin hedefi oldu.

 

Kaynak hükümet görevlileri

Yaptığı haberi eski ve halen görevde olan bazı hükümet yetkilileriyle yaptığı görüşmelere dayandıran NYT’nin, Moskova’nın ABD seçimlerine müdahale ettiği iddialarına misilleme olarak Rusya’nın elektrik santrallerine ve ülkedeki diğer hedeflere gizli Amerikan bilgisayar kodlarının gönderildiğini yazmasının ardından Trump  Twitter’dan çok sert mesajlar verdi.

Sanal ihanet eylemi

Trump yaptığı paylaşımda, “Başarısız New York Times’ın ABD’nin Rusya’ya karşı siber saldırıları önemli ölçüde artırdığına dair haber yaptığına inanabiliyor musunuz? Bu, ülkemiz için kötü bile olsa her türlü haberi yapmak için umutsuzca çırpınan bir zamanların büyük gazetesinin, vatana sanal ihanet eylemidir” ifadelerine yer verdi.

Bolton itiraf etmişti

Haberin yalan olduğunu ifade eden Turmp “Bugün Yolsuz Haber Medyamızda her şeyin gideri var. Önlerine ne gelirse yapıyorlar, sonuçlarının ne olabileceğini zerrece düşünmeden. Bunlar gerçek alçaklar ve hiç şüphesiz ki halkın düşmanılar.”

Buna karşın Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, 11 Haziran’da yaptığı açıklamada, ABD’nin Rusya’ya siber saldırıları artırdığını duyurmuştu. 

 

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri