Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Trump’tan sosyal medya şirketlerine tehdit: Kapatırım!

Attığı bir tweeti 'yanıltıcı içerik' olarak tanımlayan Twitter'ı ifade özgürlüğünü boğmakla suçlayan ABD Başkanı, bugün de sosyal medya şirketleri için yeni düzenlemeler getirilebileceğini ya da tamamen kapatılabilecekleri tendidini savurdu.

Trump’tan sosyal medya şirketlerine tehdit: Kapatırım!

ABD Başkanı Donald Trump ile Twitter arasında, Twitter’ın Trump’ın attığı tweetleri ‘yanıltıcı içerik’ olarak etiketlemesinin ardından başlayan gerilim gittikçe tırmanıyor.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda sosyal medya şirketlerine düzenlemeler getirilebileceğini ya da kapatılabileceklerini söyledi.

Trump yaptığı paylaşımda, “Cumhuriyetçiler, sosyal medya platformlarında muhafazakar seslerin nasıl bastırıldığını hissediyorlar. Onları güçlü bir şekilde düzenlemelere tabi tutabilir ya da kapatabiliriz” ifadelerini kullandı

GERİLİM DÜN BAŞLAMIŞTI

Trump’ın ABD’de Kasım ayında yapılacak seçimler için ortaya konulan posta yoluyla oy verme işlemine yönelik dün attığı tweetler, Twitter tarafından ‘yanıltıcı içerik’ olarak işaretlenmişti.

Trump, Twitter’ın bu kararının ardından yaptığı ilk paylaşımda, Twitter’ın 2020 başkanlık seçimlerine müdahale ettiğini söylemiş ve bir başkan olarak ‘ifade özgürlüğünün boğulmasına’ izin vermeyeceğini söylemişti.