Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Trump’tan Türkiye’ye tehdit: Ekonominizi yok ederim

Trump, ABD’nin PKK yanlısı muhalefetine mesaj vereceğim derken haddini aştı Twitter’dan tehdit etti.

Trump’tan Türkiye’ye tehdit: Ekonominizi yok ederim

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla başlatmayı planladığı ve ‘eli kulağında’ olan operasyon öncesinde Twitter’dan yapığı bir paylaşımla tehdit savurdu.

Trump paylaşımında şöyle dedi:

“Daha önce önemle belirttiğim gibi yine tekrar ediyorum: Eğer Türkiye eşsiz bilgeliğim içinde sınırları aşma olarak değerlendireceğim bir şey yaparsa, daha önce yaptığım gibi Türkiye ekonomisi mahvedip yok edeceğim. Türkiye Avrupa ve diğerleri ile beraber olmalı bekliyorum.”

ABD’nin, DAEŞ’i yüzde 100 yok ederek, kendilerinden beklenenden fazlasını yaptığını savunan Trump, “Artık şimdi bölgede, bazıları büyük zenginliğe sahip olan diğerlerinin kendi alanlarını korumalarının vaktidir. ABD büyüktür” ifadelerine yer verdi.

TRUMP’IN SURİYE KARARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Trump, dün gece bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

Beyaz Saray’dan sabah saatlerinde, “Türkiye, yakın zamanda Suriye’nin kuzeyine uzun süredir planladığı operasyon için harekete geçecek. ABD Silahlı Kuvvetleri bu operasyonu desteklemeyecek ya da bu operasyona dahil olmayacak.” açıklaması yapılmıştı.

Kaynak : Twitter

Yorumlar (2 Yorum)

  • Avatar

    Ender Öztürk

    Ekonomimizi yoketmezsen namertsin trumpt. 15 temmuzda suç üstü yakalandın yüzünün kızardığı bile bekli olmadı. Bu suratla ve kafayla senden bir cacık olmaz. Tehdit ettiğin ülkede misafirsin. Lügatında uranma varsa ev sahibi kovmadan üslerimizi edebinle terket, 10000km uzaktaki evine git.

  • Avatar

    BERKER CANOĞLU

    DONALD HALA TEHDİT EDİYOR YA…ŞU NAMERT DONALD’IN ÜLKEMDEKİ ÜSLERİNİ KAPATMAK İÇİN DAHA NE KADAR TEHDİT ETMESİ GEREKİYOR?…KAPATIN AMERİKAN ÜSLERİNİ!!!…DEFOLSUNLAR ÜLKEMDEN…

Yorumları Gör (2 Yorum)