Son Dakika

TSK Münbiç'te 45. devriye görevini tamamladı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Münbiç'in YPG/PKK'dan arındırılması faaliyetleri çerçevesinde ABD ile 45'inci devriye görevini yerine getirdi.

TSK Münbiç'te 45. devriye görevini tamamladı

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'i terör unsurlarından temizleyen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Münbiç'in YPG/PKK'dan arındırılması faaliyetleri çerçevesinde ilçede 45'inci devriye görevini tamamladı.

Genelkurmay Başkanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca, Fırat Kalkanı Harekât alanı ile Münbiç arasında kalan hatta, 45. koordineli/bağımsız devriye faaliyetinin icra edildiği belirtildi.

TÜRKİYE'NİN DİPLOMASİ ZAFERİ 

ABD ile Türkiye arasında uzun süredir devam eden "Münbiç" sorunu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun görüşmesi ile çözüme kavuşmuştu. Münbiç'te huzur ile istikrarın sağlanması amacıyla yol haritası çizen iki ülke, bölgeyi işgal eden terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'nin de bölgeyi terk edeceği konusunda mutabık kalmıştı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.