Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türk Cumhuriyetlerinden Barış Pınarı’na ilk destek geldi | Azerbaycan’dan destek mesajı

Türk Cumhuriyetlerinden Barış Pınarı’na ilk destek yeni geldi. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı “Barış Pınarı Harekatı'nın terör tehdidinin ortadan kaldırılmasına, barış ve istikrarın sağlanmasına yardımcı olacağından eminiz.” İfadeleriyle destek mesajı yayınladı.

Türk Cumhuriyetlerinden Barış Pınarı’na ilk destek geldi | Azerbaycan’dan destek mesajı

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığınca, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nın terör tehdidinin ortadan kaldırılmasına, muhacirlerin evlerine dönmelerine, insani sorunların çözümüne, barış ve istikrarın sağlanmasına yardımcı olacağı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Azerbaycan’ın, terörizmin tüm biçimlerini ve tezahürlerini şiddetle kınadığı ve uluslararası toplumun terörle mücadeledeki çabalarını desteklediği bildirildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu bağlamda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Barış Pınarı Harekatı’nın, Suriye’nin toprak bütünlüğü kapsamında terör tehdidinin ortadan kaldırılmasına, mültecilerin evlerine geri dönmelerine, insani sorunların çözümüne, barış ve istikrarın sağlanmasına yardımcı olacağından eminiz.”

Kaynak : AA