Son Dakika

Türk düşmanı şarkıcı AP’ye aday oldu

Türkiye’nin Kıbrıs’ta işgalci olduğu görüşünü savunan Kıbrıslı Rum şarkıcı Anna Vissi, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine ülkesi adına adaylığını koydu.

Türk düşmanı şarkıcı AP’ye aday oldu

Güney Kıbrıs doğumlu olan ünlü şarkıcı Anna Vissi, Avrupa Parlamentosu seçimlerine adaylığını koydu. Rum gazetesi Politis’in duyurduğu haberde, Vissi’nin adaylık için açıklanan 6 kişiden biri olduğu dile getirildi. Yunanistan’ın yanı sıra, Türkiye’de de şarkıları bilinen Vissi’nin, başarılı sanat geçmişini arkasına alarak siyaset yapmak istediği ifade ediliyor. 62 yaşındaki Vissi, Güney Kıbrıs ve Yunanistan adına Eurovision şarkı yarışmasında yer aldı.

“AİLEMİ ÜZMEM” SAVUNMASI

“Diva” lakabıyla da bilinen Vissi’nin Türkiye ile ilgili siyasi görüşü beklendiği üzere bizim açımızdan pek iç açıcı değil. Pek çok davete rağmen ülkemizde konser vermeyi reddeden ünlü şarkıcı, pek çok kez yaptığı açıklamalarda “Ailemi ve sevdiklerimi üzemem. Onların hassasiyeti nedeniyle Türkiye’ye gitmem” diyerek, Kıbrıs’ın Türk işgalinde olduğunu öne sürmüş, bu işgal sona ermedikçe ülkemize ayak başlayacağını söylemişti.

Dolayısıyla Vissi’nin seçilmesi halinde Güney Kıbrıs’ın Türkiye karşıtı politikalarını “taçlandırması” kesin olarak gözüküyor. Yunan sanatçıların Türkiye’de verdiği konserler, Komşu’daki sağ görüşlüler tarafından tepkiyle karşılanıyor. Son olarak geçtiğimiz yıl İstanbul’da gelen Glykeria’ya, aşırı sağcılar “vatana ihanet”e kadar varan suçlamalarda bulunmuştu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.