Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Türkiye destekli ‘’Milli Ordu”dan yeni açıklama: TSK ile birlikte savaşmaya hazırız!

Türkiye’nin Fırat’ın Doğusu’na yapacağı operasyon için bütün hazırlıklar davam ederken ‘’Milli Ordu‘’ TSK’ya olan desteğini tekrar açıkladı.

Ceyhun Aşirov
Türkiye destekli ‘’Milli Ordu”dan yeni açıklama: TSK ile birlikte savaşmaya hazırız!

Türkiye’nin Fırat’ın Doğusuna yapacağı olası operasyon için bütün hazırlıklar davam ederken ÖSO guruplarının çatı yapılanması olan ‘’Milli Ordu‘’ konuyla ilgili yeni bir açıklama yaparak, Fırat’ın Doğusu’na yönelik operasyon için tekrar hazırız mesajı verdi.

Milli Ordu hedeflerinin bölgedeki PKK/YPG/PYD terör örgütü olduğunu belirterek sivil halka zarar verilmeyeceğini vurguladı.

Milli Ordu yaptığı açıklamada, “uzun yıllardır Bölgeyi işgal eden, asimilasyon politikaları uygulayan ve halkımızı göçe zorlayan YPG’den şehirleri temizleyerek bölgeye huzur getireceğiz” ifadelerini kullanıldı.

Fırat’ın Doğusu’na yönelik operasyona çok az bir vakit kaldığını belirten Milli Ordu, terör örgütü YPG saflarında olan militanlardan silahlarını terk ederek örgütten ayrılmaları çağrısı yaptı.

Öte yandan Türkiye destekli ÖSO gurupları da operasyon için Türkiye sınırına yoğun olarak askeri sevkiyat yapıyor.