Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

‘Türkiye korsan devlete dönüşüyor’ küstahlığına yanıt: Korsan bir devlet varsa, o da Rum liderliğidir

KKTC Ekonomi Bakanı Taçoy, GKRY tarafından yapılan, ‘Türkiye, Doğu Akdeniz'de korsan devlete dönüşüyor.’ şeklindeki alçak açıklamalara, "Ada'da korsan bir devlet varsa, o da Rum liderliğidir.” ifadeleriyle yanıt verdi.

‘Türkiye korsan devlete dönüşüyor’ küstahlığına yanıt: Korsan bir devlet varsa, o da Rum liderliğidir

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) tarafından dün yapılan “Türkiye, Doğu Akdeniz‘de korsan devlete dönüşüyor.” açıklamasına tepki gösterdi.

“ADA’DA KORSAN BİR DEVLET VARSA, O DA RUM LİDERLİĞİDİR”

Rum yönetiminin haddini bilmesi gerektiğini vurgulayan Taçoy, “Ada’da korsan bir devlet varsa, o da Rum liderliğidir. Kıbrıs Türk halkı, anavatan Türkiye ile yoluna devam edecektir. Haklarımızın gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

GKRY, Yavuz sondaj gemisinin yeni sondaj görevi için Lefkoşa-1 hattına intikal etmesinin ardından, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini kınayan bir açıklama yapmıştı.

Kaynak : AA
Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri