Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye, Malezya ve Pakistan “İslam Karşıtlığı” ile mücadele için TV kanalı kuruyor

Pakistan Başbakanı İmran Han, Türkiye, Pakistan ve Malezya'nın İslam karşıtlığının ortaya çıkardığı zorluklarla mücadele etmek için İngilizce dilinde ortak bir televizyon kanalı kurma kararı alındığını duyurdu.

Türkiye, Malezya ve Pakistan “İslam Karşıtlığı” ile mücadele için TV kanalı kuruyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed ve Han, Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu kapsamında bulundukları New York’ta üçlü bir toplantı yaptı. 

“MÜSLÜMANLARA ÖZEL BİR MEDYA HAYATA GEÇECEK”

Han, toplantıya ilişkin sosyal medya hesabından, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Mahathir ve ben bugün yaptığımız toplantıda üç ülke olarak ortaklaşa, İslam karşıtlığının ortaya çıkardığı zorluklarla mücadele etmek ve yüce dinimiz İslam hakkında yanlış bilinenleri düzeltmek için İngilizce dilinde bir kanal kurma kararı aldık.” paylaşımında bulundu. 

Kişilerin Müslümanlara karşı birleştiren yanlış algılamaların bu yolla düzeltileceğini belirten Han, “Dini değerlere hakaret meselesi doğru bir şekilde anlatılacak, insanları bilgilendirmek ve eğitmek için Müslümanların tarihini anlatan film ve diziler üretilecek ve Müslümanlara özel bir medya hayata geçecek.” ifadelerini kullandı.