Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye’den Siyonist İsrail’in saldırılarına tepki

Türkiye’den Siyonist İsrail’in saldırılarına tepki

Siyonist teröristlerin yoğun ateş altına aldığı Gazze’ye düzenlenen saldırılara Türk yetkililerden tepkiler geldi. 

“BATILI ÜLKELERİ İSRAİL’İ KINAMAYA DAVET EDİYORUZ”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından, “İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde AA ofisinin de bulunduğu binayı vurmasını en sert şekilde kınıyoruz. Basın özgürlüğüne duyarlı olduğu iddiasındaki Batılı ülkeleri İsrail hükümetini kınamaya davet ediyoruz.” paylaşımında bulundu.

Siyonist İsrail güçleri, Gazze’de bir binada bulunan Anadolu Ajansı’nın ofisini vurdu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde AA ofisinin de bulunduğu binayı vurması dolayısıyla geçmiş olsun dileğinde bulundu.

‘AA AİLESİNE GEÇMİŞ OLSUN’

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, yaptığı paylaşımda, “İsrail’in Gazze’deki Anadolu Ajansı ofisini savaş uçaklarıyla vurmasını şiddetle kınıyorum. Filistinli kardeşlerimizin sesi olan Anadolu Ajansı ailesine geçmiş olsun.” ifadesini kullandı.

Siyonist İsrail güçleri, Gazze’de bir binada bulunan Anadolu Ajansı’nın ofisini vurdu.

“FİLİSTİN DAVASINI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Gazze’deki Anadolu Ajansı binasının hedef alınması İsrail saldırganlığının yeni göstergesi. İsrail’in uyguladığı şiddet, insanlığa karşı suçtur. Bu saldırıdan İsrail kadar onu cesaretlendirenler de sorumludur. Dünyada tek kalsak bile Filistin davasını sonuna kadar savunacağız.”dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu AA Genel Müdürü Şenol Kazancı’yı arayarak İsrail’in AA ofisinin olduğu binayı vurmasından dolayı geçmiş olsun dileğinde bulundu

“SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “İsrail, yeni bir saldırganlık örneği göstererek Anadolu Ajansı’nın Gazze’deki ofisinin bulunduğu binayı vurmuştur. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı’yı arayarak Siyonist teröristlerin AA ofisinin de bulunduğu binayı vurması dolayısıyla geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, İsrail’in AA ofisinin bulunduğu binayı vurması nedeniyle AA Genel Müdürü Kazancı’ya geçmiş olsun dileğinde bulundu.

‘BÜTÜN DÜNYA KAMUOYU EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE TEPKİ VERMELİ’

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İsrail ordusunun hava saldırısı düzenleyerek Anadolu Ajansı (AA) ofisinin de bulunduğu binayı vurmasını kınadı.

Bakan Dönmez, Twitter hesabından yayımladığı mesajda “İsrail’in sivil halk ve masumları gözetmeksizin yaptığı katliamları tüm dünyaya duyurmaya çalışan Anadolu Ajansına yönelik saldırısını kınıyor, haber alma özgürlüğüne vurulan bu darbe karşısında bütün dünya kamuoyunun tepkisini en güçlü şekilde vermesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kazancı’yı arayarak İsrail’in AA ofisinin olduğu binayı vurmasından dolayı geçmiş olsun dileklerini iletti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Siyonist saldırıya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“İsrail, AA çalışma ofisinin bulunduğu binayı vurarak uluslararası hukuku ve insani değerleri hiçe sayan eylemlerine bir yenisini daha ekledi.” 

Siyonist terörüne bir tepki de Medya İş Sendikası’ndan geldi:

“Anadolu Ajansı’na ve çalışanlarına yapılan bu saldırı, özgür basına, kitlelerin haber alma hürriyetine yapılmış bir saldırıdır.”

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren de “İnsanlığa karşı suç işlemeye devam eden İsrail’in Gazze’deki AA ofisini roketlerle hedef almasını şiddetle kınıyorum” ifadesini kullandı.

“ANADOLU AJANSI’NA VE MİLLETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İsrail ordusunun, Gazze’de Anadolu Ajansının (AA) ofisinin de bulunduğu binayı vurması Twitter hesabından değerlendirmede bulundu. Bakan Soylu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bu akşam İsrail’in yaptığı saldırıyla Anadolu Ajansının da yer aldığı binanın vurulması, Türkiye’nin mazlumların yanında vakur duruşunun ve yapılanların dünyaya aktarılmasının ne derece önemli olduğunu göstermektedir. Anadolu Ajansına ve milletimize geçmiş olsun dileklerimizle.”

BAKAN KOCA: BU OLAYI ŞİDDETLE KINIYORUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İsrail’in, Gazze’de AA ofisinin de olduğu binayı vurmasını kınayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İsrail’in Anadolu Ajansının Gazze’deki ofisinin bulunduğu binayı vurması asla kabul edilemez. Bu olayı şiddetle kınıyorum. Dünyadan haber almamız için canla başla çalışan Anadolu Ajansı çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı.

‘BU SALDIRIYA SESSİZ KALMAYIN’

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ise İsrail ordusunun AA’nın ofisinin de bulunduğu binaya yaptığı saldırıyı kınadı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Kurum, “Gazze Şeridi’ndeki Anadolu Ajansımızın binasına saldıran İsrail ordusunu şiddetle kınıyorum. Zor şartlar altında Filistin’deki zulmü dünyaya duyuran Anadolu Ajansı çalışanlarına geçmiş olsun diyor, uluslararası basın kuruluşlarının bu saldırıya sessiz kalmamasını diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“İSRAİL’İ LANETLİYORUZ”

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’nde içinde Anadolu Ajansının ofisinin de bulunduğu binayı vurmasına Twitter hesabından tepki gösterdi.

RTÜK Başkanı Şahin “Geleneğini bozmayan İsrail, insanlığa karşı suç işlemeye devam ediyor. İsrail saldırgan tutumunda sınır tanımayarak, gerçekleri dünyaya haykıran Anadolu Ajansımızı hedef aldı. Lanetliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İsrail’in Gazze’deki AA’nın ofisinin bulunduğu binayı vurması dolayısıyla geçmiş olsun dileğinde bulundu.

“ŞENOL KAZANCI VE EKİBİNE GEÇMİŞ OLSUN”

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne hava saldırısı düzenleyerek Anadolu Ajansı (AA) ofisinin de içinde olduğu binayı vurması nedeniyle geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Çam, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Her daim doğru ve tarafsız habercilik yapan dünya markamız AA @anadoluajansi’na yapılan saldırıyı kınıyoruz. Eşkıyalıkla, bombalarla ve saldırılarla en başta kendi ülkelerine ve bölgesine zarar verdiklerini er geç anlayacaklar. AA Genel Müdürü Şenol Kazancı ve ekibine geçmiş olsun.”

ANAYASA KOMİSYONU BAŞKANI BOZDAĞ: AA, SUSMAZ VE SUSTURULAMAZ

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Anadolu Ajansının Gazze ofisine yönelik İsrail’in gerçekleştirdiği terör saldırısıyla ilgili Twitter hesabından değerlendirmede bulunan Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Anadolu Ajansının Gazze ofisine yönelik İsrail’in gerçekleştirdiği terör saldırısını lanetliyorum. Anadolu Ajansı İsrail’in terör saldırılarına rağmen doğruları ve İsrail terörünü duyurmaya, Gazze ve Filistinlilerin sesi olmaya devam edecektir. AA, susmaz ve susturulamaz.” 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN ‘HAREKETE GEÇME’ ÇAĞRISI

Türkiye, İsrail’in Gazze’de Anadolu Ajansının ofisinin de bulunduğu binayı vurmasına sert tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in saldırılarına karşı uluslararası topluma harekete geçme çağrısı yapıldı. 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İsrail’in Gazze’de dünden bu yana çok sayıda masum insanın hayatını kaybetmesine veya yaralanmasına neden olan ve Anadolu Ajansının binasını da hedef alan ayrımsız saldırılarını şiddetle kınıyoruz. İsrail’in orantısız eylemleriyle bölgede tırmanan gerginliğin azaltılması için uluslararası toplumu süratle harekete geçmeye davet ediyoruz.”

“AA, FİLİSTİNLİ MAZLUMLARIN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEK”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, İsrail’in, AA ofisinin olduğu binayı vurmasından dolayı “geçmiş olsun” dileklerini bildirdi.

Özhaseki, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Gazze Şeridi’nde içinde Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binayı vuran İsrail’i kınıyor, AA ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Anadolu Ajansı, Filistinli mazlum kardeşimizin dünyadaki sesi olmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

“FİLİSTİN’İN HAKLI DAVASININ YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Anadolu Ajansı çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini ileterek, “İsrail’in Gazze’deki Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binayı vurmasını kınıyorum. İsrail’in uluslararası hukuku hiçe sayan, sorumsuz, kural tanımaz tavrına karşı Filistin’in haklı davasının yanında olmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

ÇGS’DEN AA’YA DESTEK

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (ÇGC) Cafer Esendemir, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde Anadolu Ajansının (AA) ofisinin de olduğu binayı vurmasıyla ilgili, yazılı açıklama yapıldı. Esendemir, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’nde içinde AA’nın ofisinin de bulunduğu binayı vurduğunu anımsattı.

Cafer Esendemir açıklamasında, “İsrail askerlerinin AA Gazze bürosuna yaptığı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu saldırı AA nezdinde Türk basınına yapılan bir saldırıdır. Bu tür saldırılar medyanın gerçek habercilik görevini hiçbir zaman engellemeyecektir.” değerlendirmesinde bulundu. 

TRABZON VALİLİĞİ: SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Trabzon Valiliği, İsrail ordusunun hava saldırısı düzenleyerek Gazze’de Anadolu Ajansı (AA) ofisinin de bulunduğu binayı vurmasını kınadı.

Valiliğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “İsrail’in Anadolu Ajansının Gazze ofisine yönelik gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Türkiye ve Anadolu Ajansı, tüm bu saldırılara rağmen Gazze ve Filistin’in diğer bölgelerindeki İsrail terörünü ve zulmünü dünyaya haykırmaya devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

MHPİSRAİL’İN YAPTIĞI; ENGELLEME

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, İsrail ordusunun, Gazze’de Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binayı vurmasını şiddetle kınadıklarını belirterek, “İsrail’in yaptığı, oradaki zulmün dünyaya duyurulmasının önüne geçmeye çalışmak.” dedi.

Yıldız, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binayı hava harekatıyla vurmasına ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Filistin davasına sonuna kadar sahip çıkacaklarını söyledi.

AA’ya geçmiş olsun dileğinde bulunan Yıldız, şunları kaydetti:

“Saldırıyı şiddetle kınıyoruz. İsrail’in yaptığı, oradaki zulmün dünyaya duyurulmasının önüne geçmeye çalışmak, yani engelleme. Basın hürriyeti, haber alma özgürlüğü dediğimiz şey İsrail’in umurunda değil. Yaptığı, hukuksuzlukları perdeleme, gizleme, dünyaya yayılmasının önüne geçilmesidir.”

SİİRT VALİSİ ATİK: AA ÇALIŞANLARINA GEÇMİŞ OLSUN

Siirt Valisi Ali Fuat Atik, İsrail ordusunun Gazze’de Anadolu Ajansının (AA) ofisinin de bulunduğu binayı vurması dolayısıyla geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Vali Atik, Twitter hesabından “İsrail’in Anadolu Ajansının Gazze ofisine yönelik gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ülkemizin ve mazlum halkların sesi Anadolu Ajansı, İsrail’in Orta Doğu ve Filistin’deki terörünü dünyaya haykırmaya devam edecektir. Anadolu Ajansı çalışanlarına geçmiş olsun.” paylaşımı yaptı. 

MEB BAKANI SELÇUK: SALDIRIYI KINIYORUZ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “İsrail’in AA ofisine yönelik saldırısını kınıyor, bölgedeki AA çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” dedi.

Siyonist İsrail güçleri, Gazze’de bir binada bulunan Anadolu Ajansı’nın ofisini vurdu.


AA’NIN GAZZE’DEKİ OFİSİNİN BULUNDUĞU BİNA VURULDU

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binaya hava saldırısı düzenledi. 

Gazze’deki AA muhabirlerinin aktardığı bilgiye göre, İsrail güçleri tarafından Gazze’deki AA ofisinin bulunduğu binaya önce uyarı atışı yapıldı. 

AA çalışanları, uyarı atışının hemen ardından yanlarına alabildikleri birkaç eşya ile birlikte binayı boşalttı. Kısa bir süre sonra İsrail savaş uçaklarının en az 5 roketle düzenlediği hava saldırısı sonucu bina tamamen yıkıldı.

Anadolu Ajansı çalışanlarının durumunun iyi olduğu bildirilirken, saldırıda herhangi bir can kaybı olup olmadığına dair henüz kesin bilgiye ise ulaşılamadı.

Siyonist İsrail güçleri, Gazze’de bir binada bulunan Anadolu Ajansı’nın ofisini vurdu.