Son Dakika

Türkiye’nin ‘YPG’yi bitirme’ planı Esed’i korkuttu

Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda terör örgütü PKK/YPG'yi "bitirme planı" Esed'i rahatsız etti. Şam yönetimi, Türkiye'nin olası bir operasyonuna karşı Rusya'nın kendilerini yalnız bırakmasından korkuyor.

Türkiye’nin ‘YPG’yi bitirme’ planı Esed’i korkuttu

Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatkarıyla sınırlarımızda terör koridoru oluşturmak isteyen ABD güdümündeki terör örgütü YPG/PKK'nın planlarını altüst eden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat'ın doğusuna operasyon için hazırlıklara başladı. Bölgede artan terör faaliyetleri nedeniyle Türkiye için sınır ötesi bir operasyon uzak durmuyor. Türkiye'nin PKK/YPG'yi bitirme planı en çok Esed'i rahatsız etti. Esed,  Rusya'nın sahada kendilerini yalnız bırakmasından korkuyor.

RUSYA'YA ÇAĞRI: OPERASYONA SES ÇIKAR

Suriye ordusunun politik bürosunun başındaki General Hasan, Başkan Erdoğan'ın, Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda bir operasyona hazırlandığının sinyali olarak görülen açıklamalarına ilişkin, "Buna (başlatılması halinde operasyona) herkes bir yanıt vermeli. Yanıt sadece Suriye ordusundan değil, devamlı olarak koordinasyon kuran ve Türkiye ile anlaşmalar yapan Rus dostlarımızdan da gelmeli."  dedi.

"PLANLARIMIZ TAMAM"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta Suriye'de yeni bir operasyon başlatabileceklerinin sinyalini vermişti. Erdoğan, "Fırat'ın doğusu için planları tamamladık.  Operasyonlarımızı herkese rağmen değil, pek çok toplumun desteğini alarak yürütecek konuma geldik." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.