Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye’yi karalayan Suudi trollere Twitter da tepkisiz kalamadı

Twitter yönetimi, Türkiye ve Katar’ı kötüleyen, Suudi Arabistan yönetimini öven 5 bin 350 sosyal medya hesabı kapattı.

Suat Vilgen
Türkiye’yi karalayan Suudi trollere Twitter da tepkisiz kalamadı

Uzun süredir Türkiye ve Katar düşmanlığını devlet politikası haline getiren Suudi Arabistan yönetimi, bu doğrultuda sosyal medyadaki algı operasyonlarını yürütmek üzere kullandığı troll diye tabir edilen sahte hesaplara Twitter yönetimi de sonunda tepkisiz kalamadı.

“BİRDEN FAZLA ÜLKEDE FAALİYET”

Özellikle Ankara’nın bazı Körfez ülkelerinin Katar’a yönelik ablukasında Doha’yı kollamasının ve Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine yönelik sergilediği ahlaki tutumun akabinde, ortaya çıkan bu sahte hesaplardan 5 bin 350’si Twitter yönetimi tarafından kapatıldı.
Twitter’ın resmi güvenlik hesabından (Twitter Safety) yapılan açıklamada, “Suudi Aribastan iLe bağlantılı olduğu bunan yanında Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dahil olmak üzere birden fazla ülkede faaliyet gösterdiği saptanan bir hesap ağı, Suudi liderliğini öven buna karşın Katar ve Türkiye’nin Yemen’deki faaliyetlerini eleştiren içerikler paylaşıyordu. Toplam 5 bin 350 hesap kaldırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

PRENS BİN SELMAN DÜŞMANLIK POMPALIYOR

Veliaht Prens M. bin Selman’ın kurduğu mafyatik yapı ile yönetiminde çok etkili olduğu Suudi Arabistan, son dönemde ABD ve İsrail ekseninde hareket ederken Türkiye ve Katar aleyhtarı politikalarıyla dikkat çekiyor. Yönetimin bu politikaları, sosyal medyadaki atmosferin aksine Suudi halkının büyük çoğunluğunda olumsuz karşılık buluyor.

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Recepali

    Türkiyenin bu uluslarası sosyal medya karalamalarına karşı bir önlem veya karşı bir atağı oldugunu zannetmiyorum. Ulusumuz devletimiz politikamız haksız yere yerden yere vuruluyor ama devlet dış siyaseti oturup tweter gibi sosyal medya yöneticileri bir şeyler yapsın diye bekliyor. Güzel bir taktik. Devletimizi tebrik ediyorum. Ancak bu kadar uyuzluk hantallık olurki en son teweter yöneticileri bile bu karalama kampanyasına ve sistematiğine dayanamamış kaldırmış. devlete kalsa bu durumu seyreder

Yorumları Gör (1 Yorum)