Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türkmen Dağı’nda katliam kapıda

Türkmen Dağı’nda katliam kapıda

Esed/Hamaney askerleri, Türkmen Dağı bölgesinde ele geçirdikleri noktalarda esir düşen Türkmenlere işkence yapıyor. Esed askerlerinin eline geçen Türkmenlerden 7’si işkence altında hayatını kaybetti.

Türkmen dağında kademeli olarak ilerleyen Esed/Hamaney askerleri stratejik bir nokta olan Burç el Kasab’ı ele geçirdiler. Ele geçirilen noktalara Rusya, yer yer İran ve Esed bayraklarını asan, İran’ın dışarıdan getirdiği milislerin katliam yapma hazırlığında olduğu öğrenildi.

Esed milisleri Türkmen Dağı Burc Al Kassab bölgesinde ele geçirdiği köylerde sivil halka zarar vermeye başladığı ve ev ev dolaşıp evlerdeki erkekleri topladığını belirten Türkmenler, şebbihaların sivil halka ve çocuklara işkence ettiği görüntüleri yayınladı.

Çocuk yaştaki gençlere işkence ettikten sonra elleri bağlanarak ölüme götüren Şebbihalar da bu eylemlerini eğlenerek gerçekleştirip kayda aldılar.

Mustafa Gültekin

Etiketler