Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Türkmendağı’nı korumak için 24 saat nöbet tutuyoruz’

‘Türkmendağı’nı korumak için 24 saat nöbet tutuyoruz’

Suriye’de, Esed/Hamaney ve Rusya’nın yoğun hava saldırılarına maruz kalan Lazkiye kentinin kuzeyinde yer alan Bayırbucak bölgesindeki Türkmen birlikler, ata yadigarı topraklarını savunarak rejime geçit vermiyor.
Bayırbucak bölgesindeki Türkmen birlikler, son 45 gündür Esed/Hamaney ve Rusya’nın ağır bombardımanına rağmen kendi mevzilerini bırakmayarak, köylerine sahip çıkmaya çalışıyor.
Son günlerde etkili bombardımanın yaşandığı Türkmendağı’ndaki birlikler, daha önce birkaç defa kontrolünü kaybettikleri stratejik öneme sahip Kızıldağ’ın kontrolüne ele geçirip önemli bir ilerleme kaydetti.
Saldırılar aralıklarla sürerken, Türkmenler, köylerini korumak için belirledikleri birçok noktadaki mevzilerde 24 saat nöbet tutuyor.
Sultan Abdülhamit Han Tugayı saha komutanı Muhammed Abdullah, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rusya ve Esed/Hamaney rejimin 45 günden bu yana kendilerine bomba yağdırdığını söyledi.
Ağır bombardımana rağmen rejim karşısında yılmadan mücadele ettiklerini ifade eden Abdullah, şöyle devam etti:
“Esed’in ilerleyişini, Rusya’nın desteği ve bombardımanına rağmen her şekilde durduruyoruz. Çok şehit verdik. Fakat, Rusya ve Esed rejimine karşı Türkmendağı’nı kanımızın son damlasına kadar savunacağız. Kimse bizi IŞİD yalanıyla kandırmasın. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Türkmendağı’nda zorunlu nöbetlerimiz var. Kendi topraklarımızı korumak için 24 saat nöbet tutuyoruz. Esed rejimine karşı sınır nöbetimiz aralıksız devam ediyor.”
Rusya’nın bütün dünyayı “IŞİD ile mücadele” bahanesiyle kandırdığını vurgulan Abdullah, “Türkmendağı’nda IŞİD diye bir örgüt yoktur, olamaz da. Burada sadece Türkmenler var. Rusya bu konuda bütün dünyaya yalan söylüyor” ifadelerini kullandı.
Türkmendağı’nda nöbet tutan askerlerden Yusuf Derviş de Türkmendağı’nı en iyi şekilde korumaya çalışarak Esed/Hamaney rejimine karşı büyük başarı sağladıklarını belirtti.

Etiketler