Son Dakika

Twitter Avustralyalı gencin (EggHero) hesabını kapadı! Son tweeti: “Müslümanlar terörist değildir!”

Avustralyalı genç Will Connolly, geçtiğimiz gün Senatör Fraser Anning’i Müslümanlar hakkında ırkçı söylemleri nedeniyle yumurtalı protesto etmişti. Bunun üzerine Twitter gencin hesabını kapattı. Connolly’nin, son Tweet’inde ise “Müslümanlar terörist değildir” yazdığı görülüyor.

Twitter Avustralyalı gencin (EggHero) hesabını kapadı! Son tweeti: “Müslümanlar terörist değildir!”

İskoç asıllı Avustralyalı Brenton Tarrant isimli terörist, 15 Mart tarihinde Yeni Zelanda’da Cuma namazı sırasında iki camiyi hedef aldı. Canlı yayınladığı saldırıda 49 kişiyi katleden 48 kişi de yaralayan 28 yaşındaki teröristin, saldırıdan önce yayınladığı mesajlarda Türkleri hedef aldığı ortaya çıktı. Türkleri “Kadim düşmanımız” olarak tanımlayan Hıristiyan terörist, Ayasofya’yı yeniden kiliseye çevirerek İstanbul’u Hıristiyanlaştırmak istediğini söyledi.

SENATÖRDEN SKANDAL AÇIKLAMA

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde Brenton Tarrant isimli terörist tarafından en az 49 Müslüman'ın katledildiği terör saldırısının ardından açıklama yapan Avustralya’nın Queensland Senatörü Fraser Anning, İslâm dini ve HZ Muhammed (s.a.v.) hakkında çirkin ifadeler kullanarak, “İslâm, faşizmle denk bir dindir. Bu örnekte Müslümanların katil pozisyonunda bulunmaması, kendilerini suçsuz yapmaz.” ifadelerini kullandı.

Senatör Anning, “Açık olalım, genelde katil olmalarına rağmen bugünün kurbanları Müslümanlardır. İslâm inancı başlı başına altıncı yüzyıldaki despot bir dini liderin şiddet ideolojisinden ibarettir.” gibi sözleriyle İslâm ve Hazreti Muhammed hakkında hadsiz ifadeler kullandı.

AVUSTRALYALI GENÇ SENATÖRE HADDİNİ BİLDİRDİ

Senatörün bu skandal açıklamalarının ardından tüm dünyanın içini soğutan ve “eline sağlık çocuk” dedirten görüntüler çıktı ortaya. Irkçı faşist söylemlerinden dolayı Avustralyalı genç Will Connolly tarafından yumurtayla protesto edildi. Anning de ırkçılığı, nefreti, ayrımcılığı protesto eden gence saldırdı.

Avustralyalı bir kaynaktan alınan bilgiye göre, Senatör tüm iktidar ve muhalif partilerden tepki alırken, Connolly ise destekleniyor. Connolly’nin bu tepkisi ülke genelinde olumlu tepkiler almaya ve destek görmeye devam ediyor.

Kimlerden taraf olduğu belli olan ve her fırsatta Müslümanların karşısında duran Twitter ise Connolly’nin hesabını kapattı. Hesabı kapatılan gencin son yazdığı ise şu şekilde:

“Bu, bir insan olarak var olmaktan gurur duyduğum andı. Müslümanlar terörist değildir ve terörizmin dini yoktur. Müslümanları terörist bir topluluk olarak görenlerin, Anning gibi boş kafaları vardır.”

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.