Son Dakika

Uçakta kablosuz internete cep yakan fatura: 5,463 euro

Belçika'dan Dubai'ye uçak seyahatinde yol boyunca kablosuz internet kullanan yolcuya 5 bin 463 euro telefon faturası geldi.
Uçakta kablosuz internete cep yakan fatura: 5,463 euro

Belçika'dan Dubai'ye yaptığı uçak seyahatinde yol boyunca kablosuz internet kullanan bir yolcu daha sonra gelen telefon faturası ile adeta şoka uğradı.

UÇUŞTA İNTERNET HİZMETİ YOKMUŞ

Belçika basınında yer alan haberlere göre, yolculuk sonrasında, abonesi olduğu operatör şirket internette blog yazarlığı yaptığı belirtilen yolcuya tam 5 bin 463 euroluk telefon faturası gönderdi. Faturayı görünce gözlerne inanamayan şahıs hemen telefon şirketini arayarak itirazda bulundu ancak sonuç değişmedi. Telefon operatörü şirket, uçuşta internet hizmetlerinin bulunmadığı, bu nedenle yolcunun uçak şirketince yüksek fiyatlı uydudan internet bağlantısına aktarıldığı yanıtını verdi.

UYARI SEÇENEĞİNİ KAPATMIŞ

Yetkili şirket görevlisi, normalde internet kullanımının 60 euroyu aştığında uyarı SMS'i gönderilerek kullanımın otomatik bloke edildiğini ancak söz konusu şahsın telefonundan bu seçeneği kaldırdığını ifade etti. Operatör şirket yetkilisi, yaklaşık bin  euro tutarındaki uçak biletinden çok daha pahalıya gelen fatura için kullanıcı ile orta yol bulmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Faturazede telefon kullanıcısı ise uyarı mesajı özelliğini kapatmadığını, kendisine mesajın uçuş sonlandığında geldiğini iddia ederek haklılığını savundu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.