Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Volkswagen’den açıklama: Türkiye’ye alternatif aramıyoruz

Alman otomobil devi, Türkiye'ye yeni bir araç fabrika kurma planının askıda olduğunu ancak alternatif bir ülke aramadıklarını açıkladı.

Volkswagen’den açıklama: Türkiye’ye alternatif aramıyoruz

Almanya’nın en büyük otomobil üreticilerinden Volkswagen’den Manisa’da fabrika kurulması planının askıya alınmasına ilişkin yeni bir açıklama geldi. Fabrikanın üretim birimi yöneticisi Andreas Tostmann, Volkswagen’in Türkiye’ye yeni bir araç fabrika kurma planının askıda olduğunu ve alternatif yerleri şu anda değerlendirmediklerini belirtti.

15 EKİM’DE DURDURULMUŞTU

Volkswagen 15 Ekim’de yaptığı açıklamada Türkiye’nin Suriye’deki askeri operasyonuna yönelik uluslararası eleştirilerin ardından Manisa’da bir otomobil fabrikası kurma kararını ertelediğini söylemişti. Tostmann telefon üzerinden gazetecilere yaptığı açıklamada “Gelişmeleri izliyoruz. Türkiye için planlar şu anda askıda. Aktif bir şekilde alternatif yerleri değerlendirmiyoruz” dedi.