Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Yemen’deki olaylar

Yemen'deki olaylar

Yemen’de çatışmaların başlamasından bu yana 99 sağlık merkezinin kısmen veya tamamen yıkıldığı, 9 sağlık çalışanının öldüğü, 17’sinin yaralandığı bildirildi.

Yemen’deki Dünya Sağlık Örgütü ofisinin twitter hesabından yapılan açıklamada, ülkede artan çatışmalar nedeniyle 99 sağlık merkezinin kısmen veya tamamen yıkıldığı belirtildi. 

 Sağlık sektöründe çalışanların korunması ve herhangi bir tehlike endişesi duymadan hastalara hizmet vermeleri gerektiğinin ifade edildiği açıklamada, çatışmalarda 9 sağlık çalışanının hayatını kaybettiği, 17’sinin yaralandığı kaydedildi.

Husilerin Yemen’deki ilerleyişini durdurmak amacıyla Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, 26 Mart’ta “Kararlılık Fırtınası” adı verilen hava harekatı başlatmıştı. Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yönetiminin müdahale çağrısı üzerine başlatılan operasyonun 21 Nisan’da sona erdiği açıklanmış, ardından Yemen halkı için artık “Umuda Dönüş” operasyonunun başladığı duyurulmuştu.

Ülkede, Husiler ile yönetim yanlısı gruplar arasındaki çatışmalar çeşitli kentlerde devam ediyor.

Etiketler