Son Dakika

Yeşilköy Havalimanı saldırısını planlayan Çatayev’in yardımcısı tutuklandı

28 Haziran 2016'da Yeşilköy Havalimanı'nda 46 kişinin öldüğü kanlı terör saldırısını planlayan Ahmet Çatayev ve ekibine yardım ettiği ileri sürülen bir Gürcistan vatandaşı tutuklandı.

Yeşilköy Havalimanı saldırısını planlayan Çatayev’in yardımcısı tutuklandı

28 Haziran 2016'da Yeşilköy Havalimanı'nda 46 kişinin öldüğü, 146 kişinin yaralandığı hain terör saldırısının planlayıcısı Ahmet Çatayev ve ekibine yardım ettiği ileri sürülen bir kişi tutuklandı.

Tiflis Şehir Mahkemesinin resmi internet sitesinde yer alan yazılı açıklamaya göre, Gürcistan Güvenlik İdaresinin talimatıyla 9 Ocak'ta düzenlenen operasyonda Zurab İdoidze gözaltına alındı. Tiflis'te geçen yıl ölü olarak ele geçirilen Ahmet Çatayev'e yardım ettiği belirtilen şüpheli, tutuklandı.

İdoidze'nin, Türkiye'de bir araya geldiği Çatayev ve ekibine cep telefonları tedarik ettiği, kaldıkları yerden Gürcistan sınırına kadar arabayla götürdüğü iddia ediliyor.

Ölü olarak ele geçirilmişti

Yeşilköy Havalimanı saldırısının planlayıcısı olan DAEŞ'li terörist Ahmet Çatayev, Tiflis'te 21 Kasım 2017'de düzenlenen operasyonda ölü olarak ele geçirilmişti.

Yeşilköy Havalimanı saldırısını planlayan Ahmet Çatayev öldürüldü

 

Yorumlar