Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Yiyeceklerin üstüne bilerek öksürdü! 35 bin dolarlık ürün çöpe gitti

ABD'de bir kadının yiyeceklerin üzerine kasten öksürmesi üzerine, market sahibi ''koronavirüs bulaşmış olabilir'' korkusu ile 35 bin dolar değerindeki ürünü çöpe attı.

Yiyeceklerin üstüne bilerek öksürdü! 35 bin dolarlık ürün çöpe gitti

ABD’nin Pensilvanya eyaletine bağlı Hanover kasabasında bir market zincirinin ortaklarından Joe Fasula’nın sosyal medya üzerinden paylaştığı videoda, kadın müşterilerden birinin gıda ürünlerinin üzerine kasıtlı olarak öksürdüğü görüntüler yer aldı.

TUTUKLANDI

Çalışanların hızla marketin dışına çıkardığı kadının daha sonra polis tarafından tutuklandığı öğrenildi. Market sahibi ise olayın ardından koronavirüs korkusuyla marketindeki 35 bin dolarlık ürünü çöpe attı.

AKLİ DENGESİ ARAŞTIRILACAK

Hanover Emniyet Müdürü Albert Walker, akli dengesinin yerinde olup olmadığının netleşmesinin ardından kadın hakkında suç duyurusunda bulunmayı planladıklarını belirtti. Market sahibi Fasula, kadına Kovid-19 testi yapılması gerektiğini belirtti.

TERÖRDEN SUÇLANABİLİR

Hafta başında New Jersey’de bir market çalışanının yüzüne kasten öksüren ve koronavirüs taşıdığını iddia eden bir kişinin ‘‘terör tehdidi” oluşturmaktan ceza aldığı öğrenildi.

Amerikan Adalet Bakanlığına göre, virüs bir ‘’biyolojik ajan’’ kriteri ile örtüşüyor ve onu yaymak veya ‘’Kovid-19’u Amerikalılara karşı bir silah olarak kullanmak’’ terör tehdidi olarak kabul ediliyor.