Son Dakika

YPG/PKK'dan evlenmek isteyenlere 'haraç' şartı

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'de işgal ettiği bölgelerden bir kadınla evlenerek, onu yurt dışına çıkarmak isteyen her erkeğin "bin dolar" ödemesini öngören sözde yasa çıkardı.
YPG/PKK'dan evlenmek isteyenlere 'haraç' şartı

Terör örgütü DEAŞ ile mücadele bahanesiyle ABD'den silah ve mühimmat desteği alan bir diğer terör örgütü YPG/PKK, Suriye'de işgal alanında bir kadınla evlenerek, onu yurt dışına çıkarmak isteyenlerden "bin dolar" haraç alacak.

Bölgedeki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, eli kanlı terör örgütü YPG/PKK, işgal ettiği bölgelerde yaşayan bir kadınla evlenmek isteyen ve onu da yurt dışına çıkarmak isteyen her erkeğin "bin dolar" ödemesini öngören sözde yasa çıkardı.

KEFİLİ ALIKOYUYOR VE HARAÇ İSTİYOR

Terör örgütü YPG/PKK, uzun süredir iş gal alanının dışına çıkan herkese bir kefil bulmayı dayatıyor. Örgüt, kişinin belirttiği tarihte dönmemesi halinde kefili alıkoyuyor ve haraç istiyor.

YPG/PKK, Suriye'nin yaklaşık üçte birini işgal ediyor. Örgütün işgalindeki alanlarda çoğunlukla Araplar yaşıyor. Gençleri zorla silah altına alan örgüt, muhalif sesleri ve kendisine direnen azınlıkları alıkoyuyor. Yayıldığı Arap topraklarındaki sivilleri, evlerine el koyduktan sonra yer göstermeden yerinden ediyor ya da insanlık dışı koşullarda yaşamaya mahrum bırakıyor. 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.