Son Dakika

Yunan çıldırdı: Yavuz’u batırın

Kıbrıs açıklarında Yunanistan-İsrail ve Rum Kesimi'nin doğalgaz sondaj çalışması yapması üzerine Ankara'nın da benzer bir operasyon gerçekleştirme planları Yunanistan'da savaş sebebi çağrıları da beraberinde getirdi.
Yunan çıldırdı: Yavuz’u batırın

Doğu Akdeniz’e doğru yola çıkan ve bölgeye giden sondaj gemisi Yavuz ile ilgili de Yunan basınında pek çok içerik paylaşıldı. Fatih’in ardından petrol ve doğalgaz arayacak olan Yavuz’un gidişiyle “Türkiye’nin uluslararası hukuk ve Kıbrıs Cumhuriyeti’nin (Güney Kıbrıs) münhasır ekonomik sahasında yürüttüğü yasadışı eylemlere başka bir boyut geldiği” iddia edildi.

Ordu teyakkuzdaymış!

Ülkenin önde gelen gazetelerinde Kathimerini, ismini açıklamayan yetkililere dayandırdığı haberde Yunan donanmasının hazır bir şekilde beklediğini okuyucularına aktardı. Haberde bu yaz Yunan ordusunun teyakkuzda olduğu ve bir dizi planlar yapıldığı belirtildi. Gazete, “Planlar temel olarak donanmayı merkeze alıyor fakat Yunan Hava Kuvvetleri olası bir durumda destek rolde görev alacak” ifadesini kullandı. Haberlere sosyal medyada yapılan yorumlarda milliyetçilerin “Niçin Yavuz batırılmadı?” diyerek Başbakan Aleksis Çipras’ı korkaklıkla suçlamaları dikkat çekti.

Yorumlar

serhat lan de bi get değişik bende adam konuşuyor sandım yunan keferesi

Bati Trajyali BATI TRAKYA YUNANISTANINDIR VE YUNANISTANA AITTIR TURKIYEYE BAGLANMIYCAZ,.

İsmet Batı Trakya ve Ege adalarını zorla bize vermek istiyorlar.

Murat bey Türk sondaj gemisini görüntüleme yapmak için yaklaşmaya gelen Yunanistan savaş gemisi yakıt bitince mahsur kalmış bizle savaşa girecekmiş 2 saatte atina da oluruz

Kaptanı Derya Lan yunan artıkları yüzmeyi öğrendiniz mi. gelin de bir daha dökelim sizi denize:)))

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.