Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Yunan çıldırdı: Yavuz’u batırın

Batuhan Gülşah
Yunan çıldırdı: Yavuz’u batırın

Doğu Akdeniz’e doğru yola çıkan ve bölgeye giden sondaj gemisi Yavuz ile ilgili de Yunan basınında pek çok içerik paylaşıldı. Fatih’in ardından petrol ve doğalgaz arayacak olan Yavuz’un gidişiyle “Türkiye’nin uluslararası hukuk ve Kıbrıs Cumhuriyeti’nin (Güney Kıbrıs) münhasır ekonomik sahasında yürüttüğü yasadışı eylemlere başka bir boyut geldiği” iddia edildi.

Ordu teyakkuzdaymış!

Ülkenin önde gelen gazetelerinde Kathimerini, ismini açıklamayan yetkililere dayandırdığı haberde Yunan donanmasının hazır bir şekilde beklediğini okuyucularına aktardı. Haberde bu yaz Yunan ordusunun teyakkuzda olduğu ve bir dizi planlar yapıldığı belirtildi. Gazete, “Planlar temel olarak donanmayı merkeze alıyor fakat Yunan Hava Kuvvetleri olası bir durumda destek rolde görev alacak” ifadesini kullandı. Haberlere sosyal medyada yapılan yorumlarda milliyetçilerin “Niçin Yavuz batırılmadı?” diyerek Başbakan Aleksis Çipras’ı korkaklıkla suçlamaları dikkat çekti.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri