Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Yunanistan Dışişleri Bakanı: Bütün ülkelerin gündeminde Türkiye var

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Yunanistan'da Kathimerini gazetesine yaptığı açıklamada, "100 yıl önce Batı'da hasta adam olarak tanımlanan Türkiye'nin şimdi bölgenin büyük değişimcisi olarak Osmanlı İmparatorluğu rolünü oynamaya çalışması, görüştüğüm bütün ülkelerin gündeminde bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Yunanistan Dışişleri Bakanı: Bütün ülkelerin gündeminde Türkiye var

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Kathimerini gazetesine mülakat verdi. Türkiye-Yunanistan ilişkilerine değinen Dendias, “Türkiye eski Türkiye değil” diyerek, “100 yıl önce Batı’da hasta adam olarak tanımlanan Türkiye’nin şimdi bölgenin büyük değişimcisi olarak Osmanlı İmparatorluğu rolünü oynamaya çalışması, görüştüğüm bütün ülkelerin gündeminde bulunuyor” şeklinde konuştu.

“BM’NİN 5’Lİ KONFERANS TEKLİFİNE HAZIRIZ”

Dendias, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in BM himayesinde, garantör ülkeler olan Türkiye, İngiltere, Yunanistan ile Ada’daki Türk ve Rum taraflarının katılacağı gayriresmi bir konferans teklifi hakkında da açıklamalarda bulundu. Yunan bakan, “Kıbrıs Rum kesimi ile koordineli bir şekilde BM Genel Sekreteri Guterres’in ‘gayriresmi 5’li konferans’ teklifine katılmaya hazırız” dedi.

 

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    hunkartensi

    söylemiş te bizde sorsak o ülkelerin bir çoğu Müslüman Türkiye ile dertleri olacak ya siz neden Türkiye nin sorunu olduğu ülkelerle görüşüyorsunuz peki ne o yoksa onların birlikte hareket etmesi için mi çabalıyorsunuz kuyu kazılırken dikkat edilmeli kazılan kuyu ne kadar derin olursa kazanın üzerine çökmesi daha çabuk olacaktır Nikos Dendias bunu bilmiyor anlaşılan uluslar arası hukuk Türkiye yi haklı görür baksınlar adaların suları ne kadar olmalı diye KKTC den izin almadan da o bölge de hak i

Yorumları Gör (1 Yorum)