Hindistan'ın en zengin adamı Mukesh Ambani, oğlu Anant Ambani için dünyanın en pahalı düğünlerinden birini düzenliyor. Düğün Mart 2024'te Gujarat, Hindistan'da 3 bin dönümlük bir bahçede gerçekleşecek.

Hindistan Mukesh Ambani

YILDIZLARLA DOLU BİR PARTİ

Hindistan'ın yerel gazeteleri, Anant Ambani'nin, Hindistan'ın büyük ilaç firmalarından Encore Healthcare'i yöneten bir iş ailesinin kızı olan 29 yaşındaki Radhika Merchant ile evleneceği düğün kutlamalarının ayrıntılarını paylaşıyor.

Temmuz ayında yapılması beklenen düğünün tüm ayrıntıları henüz kamuya açıklanmadı.

Mart ayında yapılacak ve üç gün sürecek düğün öncesi partisi ise gösterişli ve yıldızlarla dolu bir etkinlik gibi görünüyor.

Hindistan Düğün 1

3 BİN DÖNÜMLÜK ARAZİDE PARTİ

Düğün şenlikleri 1 Mart'ta Ambani'nin memleketi Gujarat'taki 3 bin dönümlük bir bahçede düzenlenecek üç günlük bir partiyle başlayacak.

Bahçenin 10 milyondan fazla ağaca ve Asya'nın en büyük mango bahçesine sahip olduğu söyleniyor ve aynı zamanda Ambani'nin hayvan kurtarma ve rehabilitasyon merkezine de ev sahipliği yapıyor.

Burada hem Hindistan'dan hem de dünyanın dört bir yanından leoparlar, kaplanlar, aslanlar da dahil olmak üzere 2 bin tane kurtarılmış hayvan yaşıyor.

Hindistan 5

RIHANNA PARTİDE SAHNE ALACAK

Partide ünlü şarkıcı Rihanna'nın performans sergilemesi ve illüzyonist David Blaine'in özel bir gösteri yapması bekleniyor.

Partinin konuk listesinde Hintli milyarderlerden Bollywood ünlülerine kadar herkesin yer aldığı, Bill Gates, Mark Zuckerberg ve Ivanka Trump'ın da katılmaya hazır olduğu belirtildi.

Hindistan Düğün 1

2500 FARKLI MENÜ SEÇENEĞİ

Aynı yemeği iki kez yememeleri için konuklara üç gün boyunca yaklaşık 2 bin 500 ayrı menü sunulması bekleniyor. Ambani, 2018'de kızına, Beyoncé'nin performans sergilediği ve misafirlerin İtalya'nın Como Gölü'nün yanı sıra Mumbai ve Rajasthan'daki resepsiyonlara katıldığı ülkenin şimdiye kadar gördüğü en pahalı düğünü düzenlemişti.

Düğün Öncesi Parti:

  • Tarih: 1 Mart 2024

  • Yer: 3 bin dönümlük bir bahçe (Gujarat, Hindistan)

  • Süre: 3 gün

  • Eğlence: Ünlü DJ'ler, Bollywood sanatçıları ve diğer eğlenceler

Hindistan 3

AMBANİ'NİN SERVETİ

Forbes Zenginler listesine göre, enerjiden tekstile ve telekomünikasyona kadar her alanda faaliyet gösteren Reliance Industries holdinginin başkanı Ambani, 112 milyar dolar servetiyle Asya'nın en zengin adamı.

Ambani'nin Mumbai'deki 27 katlı yüksek evi Antilla, inşa edildiğinde küresel ilgi gördü ve bildirildiğine göre 1 milyar dolardan fazlaya mal oldu. Forbes tarafından dünyanın en pahalı mülkü olarak listelendi.

Hindistan Düğün 6

HİNDİSTAN'DA DÜĞÜN SERVETİ

Hindistan'da çok az kişi Ambanilere benzer gösterişli düğünlere gücü yetse de rakamlar Hindistan'daki düğünlerin giderek büyüdüğünü gösteriyor. Hindistan artık her yıl düğünlere 75 milyar dolardan fazla harcıyor ve bu da onu ülkenin dördüncü en büyük endüstrisi haline getiriyor.

DÜNYANIN DİKKATI HİNDİSTAN'DA

Ambani'nin oğlu için düzenlenecek düğün, tüm dünyanın dikkatini Hindistan'a çekecek. Düğün, Hindistan'ın zenginliği ve kültürü hakkında da birçok insana fikir verecek.

Editör: Pınar Karahan