Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

2019 KYK burs ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte 2019 KYK burs ödeme tarihleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı yeni dönem burs ve kredi ödemeleri hakkında açıklama yaptı. Öğrenciler KYK bursu ile ilgili araştırma yapıyor. Peki KYK burs ödemeleri ne zaman yapılır, 2019 KYK burs ödeme tarihleri belli oldu. KYK burslarıyla ilgili merak edilenler detaylar haberimizde.

2019 KYK burs ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte 2019 KYK burs ödeme tarihleri

Yeni dönemde lisans öğrencilerinin kredi ve burs miktarı aylık 550 TL oldu. Yeni dönem kredi ve burslarının Ziraat Bankası hesaplarına ne zaman yatırılacağı merak ediliyor. Ödeme tarihleri Kredi ve burs ödemeleri hakkında Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumundan açıklama geldi. Peki, 2019 KYK burs ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte 2019 KYK burs ödeme tarihleri

Yapılan açıklamayla kredi ve burs ödemelerinin tarihleri belli oldu. Buna göre kredi ve bursların her ayın 6’sı ve 10’u arasında ödemelerin yatırılacağı belirtildi. Yapılan açıklamaya göre T.C. Kimlik numarası 0 – 2 ile bitenler ödemeleri her ayın 6’sında, 2 – 4 ile bitenler her ayın 7’sinde, 4 – 6’sında bitenler her ayın 8’inde, 6 – 8 ile bitenler de her ayın 9’unda ödemelerini alabilecekler.

Bursun kesilme sebepleri

Öğrenciler kredi ve bursun kesilme sebeplerini de merak ediyordu. Yapılan açıklamayla burs ve kredi kesilme sebepleri de açıklandı.

İşte burs veya kredinin kesilme sebepleri;

Başarısız olma Öğretim kurumundan ayrılma, çıkarılma veya geçici olarak uzaklaştırılma

Vazgeçme, izin alma veya kayıt dondurma

Sağlık durumu nedeniyle öğretim kurumuna devam edememe

Öğretim kurumunu değiştirmesi sırasında eski öğretim kurumunda bir yıl başarısız olması ya da öğretime 1 yıl ara vermesi

Öğretim kurumunun kapatılması

Kurum yurtlarından süresiz çıkarılma cezası alma

Kesin hükümle mahkum olma