Son Dakika

“Bir kadının kariyer zirvesi; iyi bir anne olmaktır!”

Karma eğitimin her koşulda işlendiği eğitim sisteminde, buna karşı duran Sinerji Özel Kız Liseleri, okulun öğrenciler üzerinde yaşattığı olumsuz etkileri aza indirip, İslam’ın ahlakıyla ahlaklanmalarını sağlamaya çalışmaktadır.
“Bir kadının kariyer zirvesi; iyi bir anne olmaktır!”

“Bizler çocuklarımızı her türlü kötülüğe karşı muhafaza etmek istiyoruz. İhtilaf ortamı olmadan; ahlaki süreçler içerisinde öğrencilerimizi yetiştirmeye çalışıyoruz.”

2007 yılında küçük sınıflar halinde etüt merkezi kurup, eğitim ve öğretim alanında çalışmalar başlattıklarını dile getiren Sinerji Özel Kız Liseleri Kurucusu Fatih İşgören, “2014 yılı itibariyle yabancı diller üzerine eğitim veren kurum olduk. En nihayetinde çok şükür bu günlere kadar gelip günümüzde büyük bir eğitim modeli merkezi olarak duran Sinerji Özel Kız Liseleri haline geldik. Kendine ve topluma değer veren öğrenciler yetiştirmekte, İslam’ın ahlakıyla ahlaklanmalarını temelini sağlamaya çalışmaktayız.“

Sağlam temeller sağlam güç doğurur!

Temel olarak eğitimlerinin öğrenciyeİslami şuur katma mevzusu olduğunu ve onların fıtratlarına uygun ve kalplerine dokunan çalışmalar yaptıklarını dile getiren İşgören, “Bir öğrenciye en sağlam potansiyel yüklenmesi ilköğretim sıralarında yapmak mümkün. Bir sonraki sınıflarda ahlaki eğitim ve fen ilimleri, lise zamanlarına kadar ise öğrenci ciddi bir temel almıştır artık. Biz burada sağlam temelle donatılmış öğrencileri kariyer yapılanmaları içine ciddiyetle Üniversite sınavına hazırlıyoruz“ ifadelerini kullandı.

Üniversite; öğrencilerin hareketlenme yeridir

İşgören, “Bir öğrenci ilk eğitimini sağlam temeller üzerine inşa etmişse, Üniversite’ye gittiği vakit Üniversite’nin ortamından korkmaz. Bilakis Üniversite öğrenciden korkar. Yıkılması güç bir birey, dinamik düşünceler ve geleceği hayır üzerine şekillendirme amelleri olacaktır. Daha önce aldığı eğitimlerinde eğer sağlam temelleri üzerine inşa etmişse, öğrenci üniversiteden hiç korkmayacaktır. Zira ortamlarda kendini savunan öğrenci değil, saldıran öğrenci modeli olacaktır. Öğrenci fikirleriyle Üniversite’ye geldiğinde düşündüklerini eyleme dönüştürür. Eyleme dönüştürmezse hayatında eyleme dönüştürür. Bunu nasıl yapar? Mazluma yardım eder, muhtaç kimselerle yemeğini paylaşır, İslami çatısı altında elinden geldiği her türlü vefakârlığı yapmaya çalışır” dedi.

“Kadın, evinde dâhili patrondur!”

Tüm eğitmenleriniz Hanım, öğrenci ile ilişkilerinde bunun daha faydalı olduğunu düşünüyor musunuz?

Hanım bir öğretmenin, öğrenci için en ideal nokta başını omuzuna koyacağı bir birey olduğunu dile getiren İşgören, “Nitekim Hanım öğrenciler erkek hocasıyla kurduğu ilişki bir yana dursun hanım hocaya daha bir duygudaşlık bağı kurar. Erkek hoca, hanım öğrenciye eğitim veremez, vermemeli! Karma eğitimli bir sistemden süzülen öğrenciden sağlıklı, basiretli, geleceğe dönük işler ve en önemlisi de İslami bir yaşam standardı olan bir birey beklemek yanlış olur.” ifadelerini kullandı.

İşgören, “Çok şükür bizde görev yapan hanım hocalar bilinçli. İslami hassasiyeti olan hocalar. Nitekim bizimde gayemiz ve isteğimiz bu. İmam hatip olsun, İslami eğitim veren kurumlar olsun bunlar hep Cumhurbaşkanımız sayesinde mümkün olabildi. Bu kurumlar sayesinde hayatımız dizginledi. Gençliğimizi ve bu kurumları kurtardı” dedi.

“Öğrenciler vizyon bilinci aşılıyoruz”

“Sabah okula geç kalan öğrenci, yarın okula çocuğunu geç gönderir!”

Eğitim kurumlarında kısıtlı sayıda sınıf etkin bir eğitim modeli olduğunu dile getiren İşgören, “Bizim bu kurumda yapmak istediğimiz defi şer yani kız çocuklarımız henüz ortaokul yıllarında ve lise çağındaki talebelerimizi ahlaki bozulmalarına ve de yıpranmalarına kati surette mâni olmaktır. Onlara donanım ve bilgi, İslam ahlakıyla ahlaklanmalarını ve bunların neticesinde iyi bir üniversite kazanmalarını sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

İşgören, “Lakayt bir öğrenci yaptığı işleri umursamaz şekilde yaparsa, gelecekte ki işlerini de lakayt şekilde yapar. Bizde eğitim gören öğrenci öğrenciliği dışında başka iş yapar da lakayt davranırsa; yarın annelik görevini de bu şekilde yapar. Bugün ödevlerini yapmayan bir öğrenci, yarın evinde en olmadı işyerinde üzerindeki sorumluluklarını yerine getirmez. Gösterdiğimiz eğitimi ciddiyetle göstermekteyiz. Ciddiyet her yerde ciddiyet getirir. Biz burada öğrencilerimize 4 yılda ciddi bir eğitim sağlamaktayız. İşlerini düzgün yapan, okuluna zamanında gelip zamanında giden, verilen ödevleri vazifesi olarak görüp vazifesini yerine getirmesi noktasında şuurlu bir yapı oluşturmaktır” dedi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.