Son Dakika

Emniyet Genel Müdürlüğü duyurdu: PMYO taban puanları ve başvuru tarihleri belli oldu!

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden gelen duyuruya göre Polis Akademisi Başkanlığı'na bağlı PMYO'lara 2 bin 250'si erkek olmak üzere toplam 2 bin 500 polis memuru alımı yapılacak. Peki, PMYO 2019 polis memuru adayı alımı için koşullar nelerdir ve nasıl başvuru yapılır?
Emniyet Genel Müdürlüğü duyurdu: PMYO taban puanları ve başvuru tarihleri belli oldu!

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Birçok vatandaşın merakla beklediği Polis Meslek Yüksek Okulu 2019 başvuruları için detaylı bir açıklama yayımlandı. Süreçle alakalı şartlar ve detaylar belli olurken başvuru tarihleri de resmi olarak duyuruldu. İşte başvuru şartları

Başvuru tarihleri  ve şartları!

Polis Meslek Yüksekokullarına 2019-2020 eğitim-öğretim dönemde 2 bin 500 öğrenci alımı yapılacak. Bunlarda 250’si kadın adaylar olacak. Adaylar ön başvurularını 5-19 Ağustos tarihleri arasında "http://www.pa.edu.tr" adresinden e-devlet şifresi ile kullanarak yapabilecek.

Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğünce karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı sağlayanlar polis memuru olarak göreve başlayacak.

Adaylarda aranacak şartlardan bazıları şöyle:

"T.C. vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, 1 Ekim 2019 itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 1 Ocak 2019 itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 250.000 ham taban puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından TYT puan türünden en az 150.000 ham taban puan almış olmak."

Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Polis Akademisinin "http://www.pa.edu.tr" internet sitesinden ilan edilecek.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.