Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Gavurca sözlük: Etkileşim

Gavurca sözlük: Etkileşim

Dizi, hocasının dizine değmeden öğrenmeyi; gözü sevdiğinin gözüne değmeden aşık olmayı; eli dostunun eline değmeden selamlaşmayı öğütler etkileşim. Oysa büyüğünün yanında nasıl oturacağını bilmeden; âlimin bilgisine kıymet vermeden; yöneticinin sorumluluğunu saygıyla kabullenmeden etkileşilmez.

Dostunun gözünden dökülen bakışa bağlanmayı; annenin sıcaklığına sığınmayı; yemeğini, ekmeğini ihtiyaç sahibiyle gerçekten paylaşmayı; ilmin, âlimin  peşinde koşmayı unutturur etkileşim bize. Dünyadaki gayemizi, varlık sebebimizi, varlığımızın terazideki kefesini alt üst eder. Etkileşim rüzgarına kapılan biri; babasını sanal ellerle dürter; sürekli istihza yapar; cesaretinden büyük kahramanlıklara bulaşır; bilmediğini yayar, olmadığını pazarlar. Lügatlerde “karşılıklı etkileme hali” diye anılsa da etkileşim insanın kendisini var olmadığı bir şey olarak karşıdakine pazarlamasıdır. Çok fena gavurcadır. Adamı narsist yapar Allah (cc) muhafaza !

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.