Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

İstanbul’a 24 saat hizmet sunan iki kütüphane daha

İstanbul’a 24 saat hizmet sunan iki kütüphane daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), ilk olarak Atatürk Kitaplığı’nda uygulamaya başladığı ‘Hiç Kapanmayan Kütüphane Projesi’ kapsamında Kartal Muallim Cevdet Kütüphanesi ve Ümraniye Süheyl Ünver Kütüphanesi, 16 Şubat Cumartesi tarihinden itibaren İstanbullulara 24 saat kesintisiz hizmet sunmaya başlayacak.

İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, İstanbulluların yoğun ilgi ve talebi doğrultusundaa uygulamanın genişletilme kararı alındığı, İBB’ye bağlı Ümraniye Süheyl Ünver ve Kartal Muallim Cevdet kütüphanelerinde 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet uygulaması için çalışmaların tamamlandığı belirtildi.

Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğüne bağlı 21 Halk ve Çocuk Kütüphanesi bulunurken, bu kütüphanelerin bir kısmı haftanın 7 günü saat 20.00’ye kadar hizmet sunarken bir kısmı ise saat 22.00’ye kadar açık kalıyor.

Ayrıca, Başakşehir Rasim Özdenören ve Fatih Ahmet Kabaklı kütüphanelerinin de 24 saat kesintisiz hizmet verebilmesi için hazırlıkların son aşamaya geldiği bildirildi.

Kaynak: AA