Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

17 Ocak karneler ne zaman verilecek? 2020 ilk karneler saat kaçta verilecek?

Dört aydan fazla bir süredir devam eden 2019 -2020 eğitim öğretim dönemi ilk yarısı ocak ayında milyonlarca öğrencinin karnelerini almasıyla tamamlanacak. Öğrencileri karne heyecanı sardı. Peki, karneler ne zaman basılıyor? 17 Ocak karneler ne zaman verilecek? 2020 ilk karneler saat kaçta verilecek? Yarıyıl tatili ne kadar sürecek. İşte merak edilen detaylar...

17 Ocak karneler ne zaman verilecek? 2020 ilk karneler saat kaçta verilecek?

Türkiye’nin dört bir yanında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karne tatilinin başlayacağı yarın yani 17 Ocak Cuma günün sabırsızlıkla bekliyor. Öğrencilerle beraber öğretmenler ve veliler de 15 tatilinin ipini çekiyor. Konuyla araştırma yapan Cuma günü karnenin ne zaman verileceğini araştırıyor.  Peki, 17 Ocak karneler ne zaman verilecek? 2020 ilk karneler saat kaçta verilecek?İşte ayrıntılar…

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takvimine göre, yarıyıl tatili tarihleri son günlerin en fazla araştırılan konularından oldu. Resmi ve özel okullarda yarıyıl tatili için sayılı günler kalırken, karneler ne zaman verilecek sorusu da ön plana çıktı. Peki, karne tatili ne zaman? 15 tatil ne zaman başlıyor? İşte, o konular hakkında bilgiler.

KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK?

Yeni eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi 17 Ocak 2020 Cuma günü sona erecek. Böylece 15 tatil yani yarıyıl tatili dönemi başlayacak. Karnelerin verilişi okullara göre değişiklik gösterse bile genellikle saat 10.00 – 11.00 arası öğrenciler karnelerine kavuşacak.

İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLIYOR?

20-31 Ocak 2020’deki yarı yıl tatilinin ardından ikinci dönem 3 Şubat 2020 Pazartesi başlayacak ve 19 Haziran 2020 Cuma tamamlanacak.

İKİNCİ DÖNEM ARA TATİL NE ZAMAN?

6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri