Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

KYK borçları silinecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent Üniversitesi'nde öğrencilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Kredi ve Yurtlar Kurumu borçları hakkında açıklamalarda bulundu. KYK borçları olan vatandaşlar Erdoğan'ın açıklamaları sonrasından büyük heyecanla KYK borçları silinecek mi? sorusuna cevap arıyor. İşte konuyla detaylar...

KYK borçları silinecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) borçları için “Gündemimizde masaya yatıracağız. Öğrencilerin lehine bir adım atacağız” dedi. Bu açıklama KYK borcu olan vatandaşları sevindirdi. Zira yüz binlerce vatandaş yüksek öğretim döneminde devletten KYK kredilerini kullanmıştı. Şimdi herkes KYK borçları silinecek mi? diye merakla bekliyor. Müjdeli haber Erdoğan’dan geldi.

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı KYK tarafından verilen öğrenci kredisinin de kaldırılacağını söyledi.

Erdoğan, “Kredi olayı farklı. Krediyi her müracaat eden alıyor ama daha sonra ödemek üzere alıyor. Burs konusunda ödeme sorunu yok. Beklentinizi biliyorum tamamıyla bu borçların silinmesi süreci olacaktır. O zaman burada bir başka tercih gündeme gelecektir. O da nedir? Demek ki kredi olayı kalkacaktır. Sadece burs verme noktasına gidilecektir. Onun çalışmasını, değerlendirmelerini yapıp adımımızı da ona göre inşallah atacağız” dedi.

Geçtiğimiz günlerde KYK borçları hakkında açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “KYK ile ilgili, gençlerimizle ilgili bir çalışma yapıyoruz; üniversiteden mezun olmuş arkadaşların borçlarıyla ilgili, yani bu konuda bir iyileştirme noktasında inşallah” açıklamasını yapmıştı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri