Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

AÖL sınav soruları kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı mı? 7-8 Aralık Açık Lise AÖL sınav soruları bekleniyor

MEB AÖL sınavı soru ve cevap anahtarı yayımlandı mı? sorusu gün içinde araştırılan konulardan bir tanesi. 07-08 Aralık tarihlerinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Açık Lise sınavlarına katılan öğrencilerin heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Peki MEB AÖL sınavı soru ve cevap anahtarı yayımlandı mı? İşte AÖL Açık Lise sınav soruları ve cevap anahtarı ile ilgili detaylar…

AÖL sınav soruları kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı mı? 7-8 Aralık Açık Lise AÖL sınav soruları bekleniyor

Eğitimini Açıköğretim Lisesinde (AÖL)’de sürdüren yüz binlerce öğrenci 7-8 Aralık’ta ter dökmüştü. Yoğun sınav temposu sonrası sonuçlarını merak eden öğrenciler AÖL sınavı soru ve cevap anahtarlarını merak ediyor. Peki MEB AÖL sınavı soru ve cevap anahtarı yayımlandı mı? AÖL Açık Lise sınav soruları ve cevap anahtarı ile ilgili detayları Diriliş Postasından takip edebilirsiniz.

MEB AÖL SINAVI SORU VE CEVAP ANAHTARI YAYIMLANDI MI?

7-8 Aralık tarihlerinde 3 oturum halinde gerçekleştirilen Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav soruları ve cevap anahtarları henüz erişime açılmadı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) soru kitapçığını yayınlamasının ardından, cevap anahtarlarına dirilispostasi.com aracılığıyla ulaşabilirsiniz…

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖL sınavından yaklaşık 15 gün sonra sınav sonuçlarının açıklanacağı ön görülüyor. Tahmini olarak Açık Lise sınav sonuçlarını 22-25 Aralık tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.

AÖL SINAV SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

  • AÖL sınav sonuçlarına öğrenciler tarafından yapılacak olan itirazlar, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır.
  • Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz WEB sayfasına adresinden ulaşabilirsiniz.
  • Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar ise dikkate alınmayacaktır. Sınavlara ilişkin yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği esaslara göre gerçekleştirilmektedir.