Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

ÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar’a Kazakistan’dan Fahri Profesörlük unvanı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar’a Kazakistan’dan Fahri Profesörlük unvanı verildi.

ÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar’a Kazakistan’dan Fahri Profesörlük unvanı

Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi’ nin 75. kuruluş yılı etkinliklerine katılan Niğde Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar’a, Türk Dünyası ile ilişkileri geliştirmek ve bu ilişkilerin devamlılığını sağlamak adına yaptığı değerli çalışmalar dolayısıyla Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi tarafından Fahri Profesörlük verildi.

Kendisine Fahri Profesörlük unvanının verildiği Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi’ nin 75. Kuruluş Yılı Etkinlikleri’nde açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde rektör olarak göreve başladığı dönemde ilk yurtdışı ziyaretini, Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi’ nin Rektörü Prof. Dr. Gaukhar Aldambergenova’nın davetlisi olarak bu üniversiteye yaptığını ifade etti.

Kar, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi olarak, iki üniversite arasındaki bağları kuvvetlendirmek adına yeni işbirliği alanlarının belirlendiğini ve bu alanlardaki işbirliklerinin kararlı bir şekilde yürütülmesini kararlaştırdıklarını belirterek bu ortaklığın Türk dünyası için örnek teşkil ettiğini vurguladı.